Mehmet Ergün Turan

‘İstanbul, fuar alanında çok önemli bir lokasyonda’

Sektörden Haberler Emine Pile 15.03.2016
TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, MIPIM’de Emlaktasondakika.com’a önemli açıklamalarda bulundu.
Gayrimenkul sektörünün birçok başarılı firma ve projelerini buluşturan MIPIM Fuarı, Emlaktasondakika.com'un röportajları ile devam ediyor. Fuarda Emlaktasondakika.com Editörü Uğurcan Tokay'ın sorularını cevaplayan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün önemli bilgiler verdi. 

Turan “Benim MIPIM Fuarı'na 3. katılışım. Fuarda, Türkiye özellikle İstanbul markası üzerinden çok önemli bir noktaya taşındı. Şuanda bulunduğumuz lokasyon, fuar alanında çok önemli bir lokasyon. Londra ve Paris hall'lerinin arasında önemli bir noktaya taşındı. Bu konuda İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar başta olmak üzere yoğun bir çaba gösterdi. Türkiye'yi dünyadaki yatırım fonları ile buluşturacak bir yer burası. Bu açıdan çok önemli bir yer burası. Biz de Emlak Konut ve MIPIM olarak bu yıl bu fuara aktif olarak İTO ile beraber aktif destek verdik, fuarda yer aldık. Umut ederiz ki ülkemiz ve yatırımcılar açısından da önemli bir katkı sağlayacağı kanaatindeyim” dedi.

İstanbul maketi, İstanbul Finans Merkezi, Avrasya Tüneli gibi maketler ilgili de değerlendirmelerde bulunan Turan, “Bu çok önemli bir katkı. Bütün bu projeleri tanıtıp finans sektörü ile buluşturacak bir fuar burası. Birkaç yıl öncesine bakıldığında gurur duyulacak bir organizasyon şeklini aldı” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Uğurcan Tokay aktardı... 

Emine Pile/Emlaktasondakika.com

 

 

MIPIM Mehmet Ergün Turan TOKİ İTO