İstanbul Finans Merkezi

İstanbul Finans Merkezi’nde ruhsat alındı, sıra satışta!

Sektörden Haberler Emine Pile 05.12.2014
İstanbul’u dünyanın en önemli finans merkezleri arasına sokacak olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor
Türkiye'yi her açıdan uluslararası bir finans merkezi yapacak olan ve sadece binalardan ibaret olmayan İstanbul Finans Merkezi'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken sevindirici bir gelişme yaşandı. 

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi kapsamında İstanbul Uluslararası Finans Merkezi 3. Bölge yapı ruhsatı alındı. 

İnşaat sektöründe yaptığı işlerle adından sıkça söz ettiren ve 8.5 milyon metreküplük hafriyatın tamamlandığı projede Ağaoğlu, 52 bin 897 metrekarelik arsa için ruhsatı aldı. 1 Aralık 2014 Pazartesi günü ruhsatı alan Ağaoğlu, "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" kapsamında ihakeyi almıştı. Ağaoğlu İnşaat, söz konusu arsa için 2 Kasım 2012 yılında yapılan  ihaleye 1 milyar 460 milyon TL teklif sunmuştu. 

Cityscape 2014 Fuarı'nda "İstanbul Finans Merkezi'ni satışa açsam, akşama kadar 1 milyar dolarlık satış yaparım" diye açıklama yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, emlaktasondakika.com ekibine İFM ile ilgili önemli bilgiler paylaşmıştı. 

Ali Ağaoğlu, Cityscape'de önemli açıklamalarda bulunmuştu!

 

Tamamının 2018 yılında tamamlanması bekleniyor

2018 yılında tamamlanması beklenen Finans Merkezi projesinde ruhsatı alan başarılı inşaat şirketi Ağaoğlu, Finans Merkezi projesinde 319 adet konut, 977 ofis, 93 ticari ünite olarak toplamda 1389 adet bağımsız bölüm inşa edecek.

KAP'a açıklama yapan Emlak Konut GYO, İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, Küçükbakkalköy Mahallesi, "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Özel Proje ve Rekreasyon Alanı Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" kapsamında, 3328 Ada 14 Parselde yer alan 319 adet konut, 977 ofis ve 93 adet ticari üniteden oluşan toplam 1389 adet bağımsız bölüme ait yapı ruhsatlarının 01.12.2014 tarihinde alındığını belirtti. 

İstanbul Finans Merkezi foto galerisi için tıklayın

İstanbul Finans Merkezi İstanbul Finans Merkezi ruhsat alımı İFM Ağaoğlu İstanbul Finans Merkezi Ağaoğlu ruhsat alımı