<
MIPIM'de açıklamalar yapan Haluk Sur

'İstanbul çadırı geçen seneye göre daha görkemli'

Sektörden Haberler Emine Pile 17.03.2016
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Sur, MIPIM’de önemli açıklamalarda bulundu.
Dünyanın sayılı gayrimenkul fuarlarından biri olan MIPIM'de Emlaktasondakika.com'a açıklamalarda bulunan Haluk Sur fuarı değerlendirdi. Türkiye'den 2011'den bu yana MIPIM'e katılan firma sayısının artış gösterdiğini belirten Sur, “MIPIM, olmamız gereken bir yer” dedi. 

MPIM'in inşaat firmalarının, yatırımcıların, tasarımcılarım, geliştiricilerin, finansman sağlayıcıların, danışmanlık yapan şirketlerin buluştuğu, etkili görüşmelerin yapıldığı bir yer olduğunu belirterek fuarın önemine değindi. 

Haluk Sur, “MIPIM B2B tarzı, iş adamından iş adamına yönelik bir organizasyon. Her geçen yıl katılımımız artmakla birlikte burada görüşeceğimiz firmaları önceden tespit edip, randevuları aylar öncesinden ayarlayıp burada daha etkili görüşmeler yapma yönüne çalışmalar yapmamız lazım. Türk katılımcılara söylemek istediğim, vurgulamak istediğim husus bu. Her gün 10-15 firma ile görüşürsek gayrimenkul sektörü açısından iyi olur” dedi.

YABANCILARIN İLGİSİ GEÇEN SENEYE GÖRE DAHA FAZLA 

İstanbul çadırı ile ilgili de görüşlerini sunan Haluk Sur, yabancıların ilgisinin geçen seneye göre daha fazla olduğunu belirtti. “Bu sene fuarda Türkiye'yi Türkiye yapan, İstanbul'u İstanbul yapan, İstanbul'a bir İstanbul daha katan dünya ölçeğindeki altyapı projeleri de yerini almış vaziyette. Gelenler 3. Boğaz Köprüsü'nü, 3. havalimanını, İstanbul Finans Merkezi'ni, çift katlı tüp geçidini görebiliyor ve kentin içinde bunların ne anlama geldiğini, bunların şehre nasıl bir ekonomik hacim katacağını daha iyi gözlemliyorlar. Şehrin ekonomik çapı büyüdükçe bir o kadar da yatırımcıyı cezbetmeye başlıyor. O bakımdan geçen seneye göre daha gelişmiş ve görkemli buldum” açıklamasında bulundu. 

Son olarak ise fuardaki basın mensuplarına ve Emlaktasondakika.com'a MIPIM'in sesi olduğu için ekibimize teşekkür ederek sözlerini tamamladı. 

Emine Pile/Emlaktasondakika.com

Uğurcan Tokay MIPIM'den aktardı 

 

 

Haluk Sur GYODER MIPIM