İstanbul 216 / Baysaş İnşaat

Baysaş İnşaat firmasının İstanbul 216 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
İstanbul 216

İstanbul 216, Fikirtepe’nin kültürel dokusuna özen gösteriyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 04.03.2015
Fikirtepe’nin ilk ruhsatlı projelerinden olan Baysaş İnşaat’ın geliştirdiği İstanbul 216’da mart ayında ikinci etabın arsasında yıkım yapılacak.
Türkiye'de kentsel dönüşümün simgesi haline gelen Fikirtepe'de ilk ruhsatı alan firmalardan olan Baysaş İnşaat, projede ikinci etaba geçiyor. İstanbul 216'da ikinci  etap için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken firma kentin sosyal dokusunu konumaya özen gösteriyor.

Sosyal dengelere dikkat ediliyor

Kentsel dönüşümün aynı zamanda sosyal yapıyı da etkilediğini belirten Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, “Biz firma olarak hassas dengelere dikkat ediyoruz. İnsanlar yıllardır hayatlarını burada sürdürüyorlar. Bir kültürleri var. Biz bunu dikkate alıyor ve ona göre hareket ediyoruz” diye konuştu.

Tüm kentsel dönüşümleri takip ediyorlar

İstanbul'un farklı bölgelerinde yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyleyen Aydın, “Bunu bir bilim olarak ele almak gerek. Çok yönlü bir konu. ‘Hak sahipleri ile anlaştım, binayı yeniden inşa edeceğim demekle olmuyor. Çevresini etkiliyor. Burada yaşayan insanların psikalajelerini de hesaba katarak kararlar almak gerek” şeklinde konuştu. 

İstanbul 216 Fikirtepe Baysaş İnşaat Şemsettin Aydın