ıspartakule fotoğrafı

Ispartakule’de tedbir kalkıyor mu?

Sektörden Haberler Merve N. Güreş 13.11.2015
TURYAP Ispartakule Temsilcisi İlhan Cemal Kaya, bölgedeki tedbir kararının 10 güne kadar tamamen kalkacağını iddia etti.
Eylül ayında Ispartakule'de konut ve ticari alan satışlarını durduran tedbir kararının yankıları halen sürüyor. Kısa süre önce İnnovia, Apricot Garden, Koza 1 ve Koza 2 projelerindeki tedbir kararı kalmıştı. Bugün de İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından tedbir koyulan parselde yer alan Hasanoğlu İnşaat'a ait olan Banu Evleri projesinde de tedbir kararı kalktı. Bir yandan Avcılar Tapu Müdürlüğü henüz tedbir kararının kaldırılmasının söz konusu olmadığını belirtirken, TURYAP Ispartakule Temsilcisi İlhan Cemal Kaya çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Kaya, “Şu anda parsel parsel tedbir kararları kalkıyor. 10 güne kadar tamamı çözülecek, tapular yapılmaya başlayacak” dedi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=TURYAP+Ispartakule+Temsilcisi+%c4%b0lhan+Cemal+Kaya'>TURYAP Ispartakule Temsilcisi İlhan Cemal Kaya</a>

TURYAP Ispartakule Temsilcisi İlhan Cemal Kaya, çok tartışılacak iddilarda bulundu.

‘VATANDAŞ EVİNİ DAHA İYİ FİYATA SATACAK'

Ispartakule'de tedbir kararının normal zamana kıyasla çok bir şey değiştirmediğinin altını çizen Kaya, “Çünkü seçimlerin netlik kazanamaması zaten piyasayı yavaşlatmıştı ve tedbirin kaldırılmasında piyasanın açılmasına denk geldi. Buna iyi taraftan bakarsak,  mülk sahipleri piyasanın hareketsiz zamanında mülklerini zarar ederek satmaktansa şimdilerde daha iyi bir fiyata değerlendirebilirler” diye konuştu.

ıspartakule

ISPARTAKULE'YE GELEN YATIRIMCI BOŞ DÖNMEDİ'

Yaşananların bölgede bir olumsuzluk oluşturmadığını belirten Kaya, “Aslında burada mağdur olan mal sahipleri.  Yatırımcılar tedbir konulmayan projelere yöneldi. Yani bölgeye gelen yatırımcı boş dönmedi” dedi. Tedbir kararının kalkmasının yatırımcılar için güven oluşturacağını söyleyen Kaya şöyle konuştu; Vatandaşın tepkisi çok büyük oldu. Sonuçta mülkünü satmak isteyen, satıp başka yatırım yapmak isteyenler eli kolu bağlı beklemek zorunda kaldı. Bu da mülk sahiplerini çaresiz bıraktı. Ancak durum kısa sonra değişecek. Vatandaşın yüzü gülecek. 

Merve N. Güreş/Emlaktasondakika.com

ıspartakule tedbir kararı TURYAP Ispartakule Temsilcisi İlhan Cemal Kaya Ispartakule durdurma