Ispartakule

Ispartakule’de dar gelirliye 2500 konut geliyor!

Sektörden Haberler Emine Pile 25.03.2015
Ispartakule'de son kalan arsaları üzerine yeni bir proje inşa edeceklerini belirten Murat Kurum, önemli açıklamalarda bulundu.
İstanbul'un son zamanlarda en hızlı gelişme gösteren bölgelerinden olan Kayabaşı, Kayaşehir ve Ispartakule ev almak isteyenlerin olduğu kadar bu talebe karşılık vermek isteyen firmaların da dikkatini çekmeyi başardı. Özellikle ulaşım projelerinde atılan büyük adımlar bölgede meyvesini vermeye başladı.  

TOKİ ve Kiptaş'ın sosyal konut projelerinden sonra Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum da söz konusu bölge aksında bulunan Ispartakule'deki son arsaları üzerinde 2.500 konutluk dev bir projenin hazırlığında olduklarını söyledi.

İŞTE KURUM'DAN SEVİNDİRECEK HABER:
ALT GELİRLİYE 2500 KONUT DAHA GELİYOR

Murat Kurum, Ispartakule'de son kalan arsaları üzerine yeni bir proje yapacaklarını belirterek “2500 konutluk bir proje olacak. Orta ve altı gelir grubuna yönelik metrekare satış fiyatı 3 bin lirayı bulmaz ama şimdiden net bir şey söylemek doğru olmaz” diye konuştu. Murat Kurum Anadolu'da Ankara, Konya, Niğde, Denizli, Nevşehir, Eskişehir, Bursa'da, Istanbul'da ise Hoşdere, Kağıthane, Maltepe, Altunizade, Zeytinburnu gibi bölgelerde bulunan yerlerinin ihaleye çıkacağını ifade etti.

'DİĞER PROJELER ZAM FURYASINA YOL AÇABİLİR'

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım müteahhitlerin ihalelerdeki rekabetinin Emlak Konut'a daha fazla gelir olarak yansırken, mevcut konut fiyatlarının artışı için zemin hazırladığını söyledi. Durbakayım “Her iki ihalede ortaya çıkan metrekare satış fiyatları, bitmek üzere olan veya satışı tamamlanmamış projelerdeki metrekare fiyatlarının artışına da vesile olacak. Proje sahibi firmalar ‘Fiyatlarımız düşük kaldı' deyip zam yapacak” dedi.

Ispartakule Murat Kurum