5. Levent / Torunlar GYO

Torunlar GYO firmasının 5. Levent projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
5. Levent İsmet Yıldırım

İsmet Yıldırım, “Seçim öncesi ekonomiye güven tam”

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 18.04.2015
Torunlar GYO ile birlikte 5. Levent projesini geliştiren Kiptaş, 7 Haziran’daki genel seçimler öncesi iyi bir satış performansı yakaladı.
Türkiye seçime giderken satışa çıkan projelere ve satın alınan konut miktarına dikkat çeken bir açıklama yapan KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, ekonominin iyi bir rotada olduğunu söyledi. İstikrar ve güven ortamının bunda en önemli etken olduğunu hatırlatan Yıldırım, iki haftada 756 konutun satılmasını başarı olarak niteledi.

Seçime rağmen ekonomi yolunda

Sözlerinin ‘siyaset' olarak değerlendirilmemesini isteyen Yıldırım, “Doğruya doğru demek lazım” diye konuştu. Misafirlerinden bu kadarcık siyaset yapma hakkı isteyen Yıldırım, “Türkiye son 12 yıldan bu yana istikrarlı ve güvenli bir ekonomik işleyişe sahip. Dünyadaki ekonomik krizler ve doların yükselişi malum. Buna rağmen Türkiye'de ekonomi ilerliyor. Seçim olmasına rağmen her yel yolunda. Önceleri seçime kadar hayat kilitlenirdi” dedi.

İstikrar ve güven ortamının değer artışını da beraberinde getirdiğine dikkat çeken Yıldırım, “Türkiye seçime giderken bu kadar büyük bir projenin yapımı ve bu kadar talep görmesi ekonominin ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Türkiye iyi yolda. İstanbul'daki gayrimenkullerin değeri son 12 yılda 4-5 kat arttı. Bizim metrekaresini 2 bin 400 liraya sattığımız Merkezefendi Konutları'nın şimdi kullanılmış haline rağmen fiyatı 11 bin lira civarında seyrediyor. Bu da her şeyin değerlendinğini gösteriyor” diye konuştu.

Burası sosyal projedir

5. Levent'in sosyal proje olarak değerlendirilmesini isteyen Yıldırım, “Fiyatları makul seviyede ama 400 kadar gecekondu işgalcisi yerinde dönüşüme tabi tutuldu. Benim için önemli olan bu. Hiç kimse incinmedi, yaşadığı yerden ayrılmak zorunda kalmadı. Herkese birer daire dağıtıldı. İlk önce onların blokları inşa edilmeye başlandı. Satılacak konutlarla arada hiçbir malzeme farkı gözetilmedi. Arsa sahiplerine de yine aynı şekilde istedikleri dairelerin dağıtılması sağlandı” diye konuştu.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

5. Levent İsmet Yıldırım Torunlar GYO 5. Levent satış Kiptaş