Işıklar Yapı

Işıklar Yapı, Ekoklinker ile 50 bin ton satış hedefi koydu

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 06.05.2016
Isı ve ses yalıtımına sahip Ekoklinker ürününü tanıtan Işıklar Yapı ürünleri, ince yapısıyla yapıların metrekarelerinin artmasını sağlamayı amaçlıyor.
Firma ürünün ilk olarak komşu ülkelere ihraç edecek. 4 ay önce ortaya çıkan Ekoklinker'in şimdiden önemli projelerde tercih edilmeye başladığını belirten Işıklar Yapı Genel Müdürü Özgür Üzeltürk ise 2016 yılında 50 bin ton satış hedeflediklerini söyledi. 

Işıklar Yapı Ürünleri, inşaat sektörü için yeni geliştirdikleri Ekoklinker ürününü düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı. Toplantının ev sahipliğini yapan Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk, Türkiye'de inşaat sektörünün sürekli büyüme gösterdiğini, ancak kullanıcılara konforlu yapılar sunmak konusunda hala zayıf kalındığını ifade eti. Şehir gürültüsünün, komşu yapılardan gelen seslerin, ev araçları, asansör ve sıhhi tesisat gürültüleriyle birleşerek yaşam konforunu ortadan kaldırdığını ifade eden Üzeltürk, Ekoklinker'in sahip olduğu yoğunluk ve içindeki mineral yün sayesinde 42 desibellik sesi engelleyebildiğine vurgu yaptı. Dışa bağımlılığımızın hala çok yüksek olduğunu aktaran Üzeltürk, bu  tüketimin yüzde 40'ının konutlarda harcandığını ve bunu doğru yapı ürünleri ile azaltabilmenin mümkün olduğunu kaydetti. Üzeltürk ayrıca, geleneksel duvar tipleri ile karşılaştırıldığında Ekoklinker'in yüzde 50 civarında bir enerji tasarrufu sağladığına değindi. 

Yaklaşık 30 ülkeye yapı ürünleri ihracatı gerçekleştirdiklerine değinen Üzeltürk, Ekoklinker'i öncelikle Bulgaristan, Romanya, Gürcistan, İran ve Irak gibi komşu ülke pazarlarına sunacaklarını aktardı.

Işıklar Yapı Özgür Üzeltürk Ekoklinker