turgay-tanes

İş GYO, Topkapı ve İFM projesi için geri sayıma geçti!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 22.12.2014
İstanbul Finans Merkezi'ndeki proje için 100 milyon dolar yatıracak olan İş GYO, Topkapı'da Nef ile dev bir konut projesi inşa edecek.
İş GYO'nun 975 konutluk Kartal Manzara Adalar projesi görücüye çıktı. 300 milyon dolarlık dev yatırım değerine sahip olan proje içerisinde konut ve ofislerle birlikte ticari birimler bulunuyor. Bugün kira geliri 50 milyon dolar seviyelerinde olan İş GYO önümüzdeki 3 yılda bu rakamı 110 milyon dolara çıkarmayı hedefliyor.

Sırada Topkapı var

Konutların stüdyo ile 5+1 arasında farklılık gösterdiği projenin lansmanında konuşan İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, sektöre dair önemli açıklamalarda bulundu. Konutta herhangi bir balonun olmadığını dile getiren ve 2015 yılında da yeni projeler için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Tanes ‘Sırada Nef ile gerçekleştireceğimiz Topkapı projesiyle birlikte İstanbul Finans Merkezi projemiz var' diye konuştu.

İstanbul Finans Merkezi'ne 100 milyon dolar

Yaklaşık 4 bin birimden oluşacak olan Topkapı'daki konut projesinin Ocak ayı içerisinde lanse edileceğini dile getiren Tanes, İstanbul Finans Merkezi'nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan onay aldıklarını ve ruhsat aşamasında olduklarını belirtti. Ataşehir'deki Finans Merkezi projesinin 100 milyon dolarlık maliyete sahip olduğunu anlatan Turgay Tanes ‘İFM'de tüm inşaatlar 2015 yılı içerisinde başlayacak. Kartal başta olmak üzere Maltepe, Pendik gibi bölgeler Finans Merkezi'ne yakınlığı nedeniyle büyüme potansiyelini elinde bulunduruyor' açıklamasında bulundu.

Marmara Üniversitesi Maltepe'ye taşınıyor

Kartal'da sağlık yatırımlarının da ön plana çıktığını dile getiren Turgay Tanes ‘Marmara Üniversitesi, önümüzdeki dönemde 3 milyon metrekarelik dev bir projeyle birlikte tüm kampüslerini Maltepe'ye taşıyacak. 75 bin öğrenci ile birlikte 5 bin personel buraya gelecek. Bu dev proje, Kartal'ın değerine değer katacak. Birçok ulaşım yatırımını da içerisinde barındıran bu bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor. Önümüzdeki 3 yıl boyunca gündemi dönüşüm belirleyecek' diye konuştu.

Konut kredisi faizleri cazip

Sektöre dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Tanes ‘Konut kredisi faizleri halen çok makul seviyelerde seyrediyor. 3. Köprü, 3. Havalimanı, Körfez Geçiş Köprüsü gibi yatırımlar birçok bölgeye değer katıyor. Bugün, maliyetler nedeniyle geçmişteki konut fiyatlarını görmek mümkün değil. 2014'ün ilk yarısındaki küçülme rakamlarını son çeyrekteki satışlar düzeltti' diye konuştu.

emlaktasondakika.com

is-gyo-manzara-adalar is-gyo-topkapi istanbul-finans-merkezi altunizade