İnsay Yapı toplantısı

İnsay Yapı’dan Ataşehir’de 2 yeni proje

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 13.02.2015
İnsay Yapı, Yenisahra'da yapacağı projelerin hak sahipleri ile yemekli bir toplantıda bir araya geldi.
İnsay Yapı Ataşehir'de iki kentsel dönüşüp projesi gerçekleştirmek üzere harekete geçti. Yenisahra Mahallesi'nde 18 bin ve 14 bin metrekarelik iki parselde arsa toplayan İnsay Yapı, hak sahipleri ile yemekli bir toplantıda bir araya geldi.

Ataşehir Sahan Restaurant'ta bir araya gelen hak sahiplerini İnsay Yapı'nın Genel Müdürü Vekalet Kaba ağırladı. Toplantıda projeler hakkında bilgi veren Kaba, bölge halkından da büyük bir ilgi gördü.

Kendi gruplarını son derece güçlü ve 21 yılı aşan bir ticari birikime sahip olduğunu belirterek sözlerine başlayan Kaba, isimlerini ülke sınırını aştığını söyledi. İhsan Boya ve Kolsuzlar Kimya'nın grubun amiral gemisi olduğunu söyleyen Kaba, “Grubumuz, Kolsuzlar Kimya'nın gücü ve güvenilirliğinin hamiliğinde hareket ediyor. Ticari faaliyetlerimiz artık Türkiye sınırlarını aşmış durumda. Uluslararası arenada kendimizi kanıtladık. Çözüm ortaklarımız ile birlikte hareket ettiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz inşai faaliyet yok. Sinerji oluşturarak trendleri belirleyen çalışmalar yapıyoruz. İmar devi olma yolunda dev adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

Yenisahra yeni gözdeleri

Anadolu yakasının hızla değer kazanan ilçesi Ataşehir'de kentsel dönüşümü çalışmaları ile yakından ilgilediklerini belirten Kaba iki bölgede yoğunlaştıklarını söyledi. Kaba toplantıda yaptığı konuşmada şöyle dedi; “Kentsel dönüşüm projeleriyle İstanbul'un çehresi değişirken, Yenisahra'da güzel bir eseri beraber yapmak için toplanmış bulunuyoruz. Çarpık kentleşme ve deprem tehdidiyle başa çıkmak zorunda olan İstanbul başta olmak üzere bütün illerde; daha güvenli, daha değerli, daha yaşanabilir yaşam mekanları üretmek bir zorunluluk haline gelmiştir” dedi.

Depremi unutmuyor

Türkiye'nin deprem felaketi ile zaman zaman yüzleştiğini söyleyen Kaba, bunun en aza indirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını söyledi. Devletin bu konuda harekete geçtiği söyleyen Kaba, “Devlet elinden geleni yapıyor, bürokrasiyi azaltıyor, teşvik veriyor ve kanunlar çıkarıyor. Artık bizim de elimizi taşın altına koymamız gerek. Kensle dönüşümü rantsal dönüşüme çevirmeden nitelikli ve güvenli konutlarda yaşamanın yollarını bulmamız gerek” diye konuştu.

 

İnsay Yapı Yenisahra Vekalet Kaba