İnsay Yapı'nın toplantısı

İnsay Yapı Yenisahra’da 2 kentsel dönüşüm projesi yapıyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 13.02.2015
Birbirinden kaliteli sanayi, ofis ve konut projeleri gerçekleştiren İnsay Yapı, Ataşehir Yenisahra’da 2 kentsel dönüşüm projesi yapıyor.
Yirmi yılı geçen inşaat tecrübeli ile hareket eden İnsay Yapı, Ataşehir Yenisahra Mahallesi'nde 14 bin ve 18 bin metrekare arsa üzerinde iki yeni kentsel dönüşüm projesi gerçekleştiriyor. Ataşehir Sahan Restorant'ta hak sahipleri ile bir araya gelen İnsay Yapı'nın misafirlerini Genel Müdür Vekalet Kaba ağırladı.

Firmalar güçlü ve güvenilir olmalı

Kentsel dönüşümü yapan firmaların güvenli olması gerektiğini ifade ederek sözlerine başlayan Vekalet Kaba, kendilerini 21 yılı geçen bir tecrübeye sahip olduklarını altını çizdi. İhsan Boya ve Kolsuzlar Kimya'nın grubun amiral gemisi olduğunu söyleyen Kaba, “Kentsel dönüşümü yapan firmanın, taahhütleri yerine getirebilecek gücü olmalı. Yoksa hazır evinizden de olursunuz. Bizim firmalarımızın gücü Türkiye sınırlarını aştı. Bu güvenle hareket ediyor ve bu kadar ağır bir sorumluluğu üstleniyoruz” diye konuştu. 

Karma proje yapılacak

Gerçekleştirilecek proje hakkında da katılımcılara bilgiler aktaran Kaba, ofis, ticari alan ve konuttan oluşan karma projeler gerçekleştireceklerini kaydetti. Bölge halkından gördüğü ilgi karşısında mutluluğunu gizleyemeyen Kaba, “Biz geleceğin imar devi olmak için yola çıktık. Bu zamana kadar gerçekleştirdiğimiz işlerimiz bunun iyi göstergesi. Yenisahra'daki 14 bin metrekare ve 18 bin metrekare arsalar üzerinde herkesin hayranlık duyacağı projeler gerçekleştireceğiz. Hazırlıklarımız tamamlanmak üzere. Bu yıl inşaata başlayacak en kısa zamanda sizlere yeni evlerinizi teslim edeceğiz” diye konuştu. 

Kentsel dönüşümün olmazsa olmaz unsurlarından birisi olarak deprem güvenliğini de dile getiren Kaba, “Bunun acısını millet olarak çok çektik. Binalarımızın son yönetmeliklere uygun ve sağlıklı olması gerekiyor. Bizde bölgeye yakışacak nitelikte binalar yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

İnsay Yapı Yenisahra kentsel dönüşüm Vekalet Kaba