Sarphan

İnsay Yapı Ataşehir'de kentsel dönüşüm atağına kalktı

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 12.02.2015
Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında atağa kalkan İnsay Yapı Ataşehir'de birden fazla projeyi aynı anda yürütüyor.
İstanbul'un birçok ilçesinde hız kazanan kentsel dönüşüm projeleri kapsamında İnsay Yapı da farklı ilçelerde kentsel dönüşüm atağına kalktı. İnsay Yapı, özellikle Ataşehir'de farklı adalarda birden fazla projenin çalışmalarını yürütüyor. Firma, İstanbul Yenisahra'da 18 bin metrekare ve 14 bin metrekare üzerine konut ve ticari alanlara sahip karma projeler gerçekleştirecek. Arsa sahipleri ile Ataşehir Sahan Restaurant'ta yemekli bir toplantı düzenleyen İnsay Yapı, bölge halkının yoğun ilgisiyle karşılaştı. 

Projeleri tanıttı

Toplantıda yaptığı konuşmada yirmi yıla geçen bir inşaat tecrübeli ile hareket ettiklerini belirten İnsay Yapı Genel Müdürü Vekalat Kaba, her iki projeyi de katılımcılara tanıttı. Projeler iddialı duruşları ile dikkat çekti. 
Konuşmasında İhsan Boya ve Kolsuzlar Kimya başta olmak üzere birçok firmayı bünyesinde bulunduran güçlü bir grup olduklarının altını çizen Kaba, Türkiye'nin bir çok şehrinde hayata geçirdiği eserlerin insanlara hizmet ettiğini söyledi. Ticari faaliyetlerin ülke sınırlarını aştığını söyleyen Kaba, “Grubumuz, Kolsuzlar Kimya'nın gücü ve güvenilirliğinin hamiliğinde ülkemizin yanısıra uluslararası alanda da kendini ispatlamış çözüm ortaklarıyla sinerji içinde çalışarak trendleri belirleyen bir imar devi olma yolunda hızla ve emin adımlarla ilerlemektedir” dedi.

Ataşehir'de iki proje geliştiriyor

Ataşehir'deki kentsel dönüşümü çalışmaları ile yakından ilgilediklerini ve iki bölgede proje geliştirdiklerini ifade eden Kaba, “Kentsel dönüşüm projeleriyle İstanbul'un çehresi değişirken, Yenisahra'da güzel bir eseri beraber yapmak için toplanmış bulunuyoruz. Çarpık kentleşme ve deprem tehdidiyle başa çıkmak zorunda olan İstanbul başta olmak üzere bütün illerde; daha güvenli, daha değerli, daha yaşanabilir yaşam mekanları üretmek bir zorunluluk haline gelmiştir” dedi.

Türkiye'nin deprem gerçeğini göz ardı etmediklerini ifade eden Kaba, “Depremin vereceği can kayıplarını önlemek için üzerimize düşen vazifeyi birey, toplum ve devlet olarak beraberce yapmak zorundayız. Devlet üzerine düşen görevi yapmak için kollarını sıvadı. Bizlerde üzerimize düşen görevleri bir an önce yapmalıyız ki, depreme dayanıklı, konforlu, kaliteli bir yaşama adımlarımızı atalım” diyerek sözlerini noktaladı.

ataşehir barbaros mahallesi vekalet kaba insay yapı ihsan boya yenisahra kat karşılığı daire kolsuzlar kimya