Ferko Signature / Ferko İnşaat

Ferko İnşaat firmasının Ferko Signature projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Zeynep Fıratoğlu

"İnşaatın her aşamasında kadın bakışına ihtiyacımız var"

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 11.03.2015
İnşaat sektörünün daha az kas gücü, daha fazla beyin gücü gerektiren kesimlerinde görev alan kadın yöneticiler, hükümranlık alanlarını genişletiyor.
Erkek egemen olarak görünen inşaat sektörünün yönetim, tasarım, satış ve pazarlama başta olmak üzere birçok alanında boy gösteren kadın yöneticiler, önümüzdeki yıllarda daha fazla boy göze çarpacaklar. Nezaketleri, duruşları, incelikleri ve kadınsı varlıklarıyla hanımlar inşaat dünyasını yeniden şekillendirecek.

Son kararı erkekler veriyor ama…

Ferko İnşaat'ın Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Zeynep Fıratoğlu'na “Hanımlar inşaatın hangi aşamalarında rol almalı?” diye sorduğumuzda ilginç cevaplar veriyor. Sektöre nüfuz etmede, daha akıllı mantıklı tasarımların yapılarak fonksiyonelliğin artırılmasında hanımların mimarlarla masaya oturduklarına dikkat çeken Fıratoğlu, “Ama son kararı veren patronlar oluyor” diyor. Sektörde büyük bir değişimin olduğuna parmak basan Fıratoğlu, “Çok iyi bir gelişme var. İkinci kuşaktan umutluyum. Oğulların ve kızların vizyonu burada önem kazanıyor. Çünkü yeni nesil iyi eğitimli, dil biliyor ve yurtdışında yaşamış. Yönetime geçtiklerinde hanımlara daha çok söz hakkı tanıyacaklarını umuyorum. İşte tam da orada hanımların topuk tıkırtıları daha yakından hissedilecek” diye konuşuyor.

Hanımların kararını verdiği tasarımların hemcinsleri tarafından tercih edildiğini belirten Fıratoğlu, “Sektöre iş geliştirici olarak girmeleri gerekiyor. Zaten tasarımdan örnek dairelerin yerleştirilmesine kadar hanımlar etkin rol üstleniyor. Çünkü onlar bir evin ihtiyacını, çocuğun büyümesini, misafirin ihtiyacını yakından takip ediyor. Çocuk odasına dizayn etme, deponun varlığı, kiler, kullanılan malzemeler, mutfağın kullanımı, ankastrelerin seçimi… gibi” şeklinde konuşuyor. 

İletişim Bilgileri
Telefon : 0212 268 11 44
Web : http://ferkosignature.com/

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Zeynep Fıratoğlu Ferko İnşaat inşaatta topuk tıkırtıları