inşaat sektöründe genç yöneticilerinden Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci

İnşaat sektörünün yöneticileri 'gençleşiyor'

Sektörden Haberler Emine Pile 16.11.2015
Başkent Ankara'da hayata geçirilen yeni konut projeleri ile birlikte kent bir bir yenilenirken inşaat sektöründe de gençleşme söz konusu...
Köklü inşaat firmalarının duayen yöneticileri yerlerini genç nesle bırakmaya başlarken, yeni kuşak farklı bakış açısı ile birlikte sektöre dinamizm getiriyor. Çalıştıkları sektörlere hareket ve yeni bakış açıları getiren genç kuşak yöneticiler, inşaat sektörünün de geleneksel çizgisini değiştirmeye başladı. Kentlerin görünümlerinin modernleşmesine büyük katkı sunan ‘yeni nesil inşaatçılar', klasikleşen sektöre de taze kan getirdi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Besa+Grup'>Besa Grup</a> Yönetim Kurulu Üyesi <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Efe+Bezci'>Efe Bezci</a>

İnşaat sektörünün genç kuşağın enerjisine ihtiyaç duyduğunu belirten Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, “Sektörün durmak bilmeyen hareketi, gençlerin dinamizmiyle bütünleşti. Sayıları her geçen gün artan ve sektöre inovatif çalışmalar getiren genç inşaatçılar, geleneksel ‘müteahhit' algısını da tazeledi. Bu durumun özellikle yenilenme sürecindeki Ankara'ya büyük etkisi oldu. Başkent'te görünüm değişiminin, büyük ölçüde genç müteahhitler ve gençlerin enerjisiyle yol alan köklü inşaatçılar sayesinde olduğunu söyleyebiliriz. Duayen inşaat sektörü temsilcileri de yeni nesil meslektaşlarının vizyonundan etkilenerek, koltuklarını paylaşmaya başladılar” dedi.

Bezci, kendisinin de genç bir temsilci olarak içinde yer aldığı inşaat sektörünün yenilenmesinin, kentlere de farklı görünüm kazandırdığını ifade ederek, şunları söyledi:
“Yenilikleri yakından takip eden, yurt dışındaki çalışmaları izleyen, eğitimli ve özgüveni yüksek genç kuşak inşaatçılar Ankara'yı yeniden inşa ediyor. Büyüklerimizden aldığımız temeli, günümüzün şartlarıyla bütünleştiriyoruz. Şu an gelenekselden uzak, yenilikçi ve farklı tarzlarda yapılar inşa ediliyor. Mimarisiyle, sunduğu hizmetlerle, dünya trendlerine uygun detaylarıyla sektör yeni bir anlayış kazanıyor. Bu değişimin asıl kaynağı gençlerin enerjisiyle hayata geçirilen yapıların tüm Türkiye'ye örnek olacağına inancım tam.”

inşaat sektöründe genç yöneticileri Efe Bezci Besa Grup