Emlak Bülteni

İnşaat sektörünün bir haftası Emlak Bülteni'nde!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 20.12.2016
Zeynep Karabağ Gürer'in hazırlayıp sunduğu Emlak Bülten ile geçtiğimiz hafta inşaat sektöründe yaşananları öğrenebilirsiniz.
Emlak Bülteni ile geçtiğimiz hafta gayrimenkul piyasasında yaşananları sizin için derliyoruz. Sektörden haberiniz olsun istiyorsanız Emlak Bülteni'ni takip edin.

Konut fiyatları Sinop'ta kiraları Kırklareli'de arttı

Türkiye genelinde 68 şehrin tamamını kapsayacak şekilde gerçekleştirilen REİDİN Emlak Endeksi Kasım ayı raporu yayınlandı. Rapora göre kasım ayında Sinop'ta metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 2.00 oranında arttı ve Sinop fiyatların en çok yükseldiği şehir oldu. Kırklareli'nde metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2.00 oranında arttı ve Kırklareli kiraların en çok yükseldiği şehir olarak kayıtlara geçti.

Ev değil oda satın alın

2017'de evleri metrekare metrekare almak mümkün oluyor. İnşaat sektörünü finansman açısından bankalardan kurtaracak, tasarrufları az olan vatandaşın ev sahibi olmasını kolaylaştıracak gayrimenkul sertifikası sistemi başlıyor. Sistem ilk olarak TOKİ'nin Kayabaşı projesinde gerçekleştirilecek.

Beyoğlu'nun emlak değeri 50 kat yükseldi

Ekonomi Gazetecileri Derneği, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile bir araya geldi. Bölge hakkkında önemli açıklamalarda bulunan Demircan, Beyoğlu'nda emlak değerinin 50 kat arttığını ve son 10 yılda restorasyon rekoru kırıldığını açıkladı. Yürütülen tüm çalışmalar sonucunda Galata ve çevresi, İstiklal Caddesi, Karaköy, Talimhane civarında bulunan 6 bin bina elden geçirildi ve yeniden hayata döndürüldü.

Workland tanıtıldı

10 ile 52 metrekare arasında değişen 44 farklı çalışma alanı, 3 toplantı odası ile 300 metrekare ortak kullanım alanı bulunan Workland, Eclipse Maslak içersinde yer alıyor. Workland hazır ofislerden meydana gelen bir konsept. Bu ofisleri kira bedeliniz dışında internet, iklimlendirme, otopark, günlük temizlik, güvenlik veya aidat gibi hiçbir ekstra ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Ofislerin kiraları ise 1.995 TL'den başlangıç gösteriyor. 

Nazmi Durbakayım: Konut fiyatları düşmedi aksine yüzde 10 arttı

İstanbul İnşaatçılar Derneği, Nazmi Durbakayım başkanlığında toplandı. Kur artışından kaynaklanan farkın indirim olarak yansıtılmasının yanlış olduğunu belirten Durbakayım, aksine geçen seneye göre konut fiyatlarında yüzde 10 artış olduğunu açıkladı.

Emlak Bülteni emlaktasondakika