plangrid uygulaması

İnşaat sektöründe dijital devrim:PlanGrid

Sektörden Haberler Merve N. Güreş 20.11.2015
PlanGrid isimli uygulama inşaat sektöründe kullanılan tüm kağıt işlerini dijital ortama taşıyor.
San Francisco merkezli Plangrid, inşaat alanında kağıt işlerini rafa kaldırma hedefiyle dikkat çekici bir performans sergiliyor. Tenaya Capital öncülüğünde aldığı 40 milyon dolarlık yatırım turuyla dikkatimizi çeken Plangrid, Sequoia Capital, Founders Fund, YC Continuity ve Northgate gibi bazı önemli yatırımcıları da arkasına almayı başarmış. Daha önce 18 milyon dolar yatırım alan girişim, temel olarak inşaat planlarının takibinin mobil uygulamalar üzerinden yapılabilmesini sağlıyor. 

300 bin inşaat projesinde kullanıldı

Detaylı proje çalışmalarının yapılabildiği ve iş süreçlerinin takip edilebildiği Plangrid'de paylaşılan tüm bilgilere web üzerinde de erişilebiliyor. Plangrid, inşaat işlerinin daha iyi takip edilebilmesini sağladığı gibi proje okumalarını kolaylaştırıyor. Bu da iş gücünün daha verimli bir şekilde kullanılabilmesi anlamına geliyor. Şimdiye kadar 300 bin inşaat projesi ve 30 milyon ayrıntılı plan için kullanılan Plangrid'in satış ekibi ABD'de olsa da, gelişmiş her ülkeye satış yapmayı başarmış. Kısacası bu alanda küresel bir ihtiyacın söz konusu olduğunu ispatlıyor.

plangrid isimli uygulama
Bulut tabanlı girişim 2011'de ilk olarak iPad ile işe başlamış ve bugün 180 kişinin çalıştığı bir girişim haline gelmiş. Yeni yatırımla birlikte önümüzdeki yılsonunda çalışan sayısının 300-350 olması hedefleniyor. Bir yandan teknolojik gelişmeleri ilerletmeye çalışan Plangrid ekibi bir yandan da inşaat sektörünü tanımaya ve eğitmeye çalışıyor.
(Webrazzi)

plangrid uygulaması inşaat sektöründe plangrid uygulaması San Francisco