İnşaat sektörü

İnşaat sektöründe ciro ve üretimi arttı

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 07.04.2016
Arındırılmış inşaat ciro endeksi, geçen yılın 4. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,5, üretim endeksi de yüzde 1,1 arttı
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, geçen yılın 4. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,5, inşaat üretim endeksi de yüzde 1,1 arttı. 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2015 yılının 4. çeyreğine (Ekim-Aralık) ilişkin "İnşaat Ciro ve Üretim Endeksleri" verilerini açıkladı. 

Buna göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, geçen yılın son çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,5 artış kaydetti. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi de bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 10, 2015'te ise bir önceki yıla göre yüzde 0,5 arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat üretim endeksi geçen yılın 4. çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 1,1 artış gösterdi. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat üretim endeksi ise 2014 yılının aynı çeyreğine göre yüzde 3,8 yükselirken, 2015'te bir önceki yıla göre yüzde 1,7 arttı.

İnşaat sektörü Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) "İnşaat Ciro ve Üretim Endeksleri" verileri