Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, İnşaat Sektöründe Vergilendirme toplantısında konuşuyor

İnşaat sektörü, Türkiye ekonomisi için vazgeçilmez!

Sektörden Haberler Emine Pile 31.10.2015
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, 'İnşaat Sektöründe Vergilendirme' konulu toplantıda önemli açıklamalar yaptı.
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 33. ve 49. Meslek Komitesi'nin katkılarıyla 'İnşaat Sektöründe Vergilendirme' konulu toplantı yapıldı. BTSO merkez binasındaki programa BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez ve inşaat sektörü temsilcileri katıldı. Umutkan, inşaat sektörünün sahip olduğu iş hacmiyle dünya ekonomisinin yaklaşık yüzde 13'ünü oluşturduğunu söyledi. Dünyada 2020 yılında inşaat sektörünün iş hacminin, yüzde 70'lik bir büyüme ile 12,7 trilyon dolara ulaşacağının tahmin edildiğini söyleyen Umutkan, inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden birisi olduğunu anlattı.

SEKTÖR, 10 YILDA BÜYÜK BİR İVME KAZANDI 

Şakir Umutkan, milli gelirin yüzde 6'sini oluşturan ve 1,9 milyon kişiye iş sağlayan, 100'ün üzerinde sanayi ve hizmet sektörünün ana müşterisi konumunda olan inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinde vazgeçilmez bir yere sahip olduğunu kaydetti. Sektörün son 10 yılda büyük bir ivme kazandığını anlatan Umutkan, "Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak sektörümüzün sorunlarına ve gelişimine büyük önem veriyoruz. Komitelerimizin ve konseyimizin yoğun çalışmaları doğrultusunda Bursa'da önümüzdeki aylarda yoğun bir katılım ve farklı bir bakışla inşaat zirvesi düzenlemeyi hedefliyoruz. Sektörümüzün üretim ve hizmet kalitesini uluslararası standartlara yükseltmek, yenilikçi anlayışla arz ve talebi yüksek katma değerli ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

TOPLANTI, İNŞAAT SEKTÖRÜ İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR 

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, toplantının inşaat sektörü için büyük önem taşıdığını belirterek, "Gelir idaresi olarak bu toplantıların düzenlenmesinden memnuniyet duyuyoruz. Biz prensip olarak kendi bünyemizde ürettiğimiz bilgiyi iş dünyası temsilcileriyle paylaşmak istiyoruz. Ayrıca sizlerin görüşleriniz de bizim için önemli. Şimdiye kadar yüzlerce programa imza atan BTSO'ya teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

inşaat sektörü İnşaat Sektöründe Vergilendirme