Konuta devlet desteği

İnşaat sektörü, konuta devlet desteğine ne diyor?

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 19.08.2016
Konut satın almak isteyenlere para biriktirmeleri halinde yapılacak olan devlet desteği 26 Ağustos'ta başlıyor.
Bankada konut hesabı açarak birikim yapanlara, devlet belli oranlarada destek verecek. Bu destek birikimin yüzde 20'si kadar olacak. Toplam devlet katkısı 15 bin TL'ye kadar çıkabilecek. En yüksek devlet katkısı olan 15 bin TL'yi alabilmek için en az 60 ay (5 yıl) boyunca konut hesabına düzenli şekilde para yatırmak gerekiyor. 

Peki inşaatın patronları devletin bu konut desteğine ne diyor?

Konut sahibi olma isteği canlı tutulacak

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=%c3%b6zen+kuzu'>özen kuzu</a>

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu: 

Konut sahibi olmak isteyenlere devlet katkısının gündeme gelmesi, bu konuda adım atmak isteyen vatandaşlarımıza yönelik teşvik edici bir uygulama. Genç bir nüfusa sahip olan ülkemizde ilk defa konut yatırımı düşünen kişilere devletimizin vereceği 15 bin TL ek destek, reel piyasa şartlarında bakıldığında bu kişilere ciddi bir kolaylık sağlayacak. Sektörün hareketlenmesi açısından da önemli bir adım olan uygulama ile konut sahibi olma isteği canlı tutulacak. 

Orta gelir grubuna hitap ediyor

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=ismail+hakk%c4%b1+altun'>ismail hakkı altun</a>

Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun:

Konut satın almak için tasarruf yapmak isteyenleri teşvik etmek amacıyla devletin uyguladığı 15 bin liralık katkı, sektörümüzü canlandıracak önemli adımlardan biridir. Bu gibi uygulamaları sonuna kadar destekliyoruz. 26 Ağustos'ta başlayacak uygulama ile bankada konut hesabı açarak 75 bin lira biriktiren vatandaşlara 15 bin de devlet desteği sağlanacak. Konut almak isteyen orta gelir grubuna hitap eden bu uygulama ile satışlarda orta vadede gözle görülür bir artış yaşanacağına inanıyorum

Konuta devlet desteği Konut hesabı Tapu ve Kadastro Paylaşım Sistemi özen kuzu ismail hakkı altun