Emlak Bülteni

İnşaat sektörü geçen hafta neler yaşadı?

Sektörden Haberler 27.03.2017 17:17

Emlak Bülteni'nde geçen hafta yaşanan ve inşaat sektörü için önemli olan konuları derledik.

Emlak Bülteni'nde TÜİK ististiklerinden KONUTDER'in yeni başkanına kadar pek çok önemli konu ele alındı.

2017 Şubat'ta 101 bin 468 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu, 2017 Şubat ayında Türkiye genelinde toplam 101 bin 468 konut satışının yapıldığını duyurdu. İstanbul 17 bin 783 konut satışı ile en yüksek paya sahip oldu. Ankara'da 11 bin 274 adet, İzmir'de ise 6 bin 290 adet konut satıldı. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 4 konut ile Hakkari, 7 konut ile Ardahan ve 27 konut ile Şırnak oldu.

Uludağ Ekonomi Zirvesi yapıldı

2 gün süren Uludağ Ekonomi Zirvesi, pek çok farklı iş kolundan profesyonelleri bir araya getirdi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde ''Gayrimenkul: Büyümenin Yeni Yönü'' oturumu gerçekleşti. İnşaat sektörünün yerini aldığı zirvede Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, özel sektörün düzenlediği kampanyaların hedefine ulaştığını belirtti.

KONUTDER'in yeni başkanı seçildi

KONUTDER'in kuruluşundan bu yana 3 dönem boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ömer Faruk Çelik'in tüzük gereğince görev süresinin dolması sebebiyle yerine Altan Elmas seçildi. KONUTDER'in yeni Yönetim Kurulu Başkanı olan Altan ELMAS, önceki dönemde KONUTDER Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Ömer Faruk Çelik ise KONUTDER Onursal Başkanı olarak KONUTDER Yönetim Kurulu üyeliğine devam edecek.

Huzurlu Marmara Güneşli için düğmeye basıldı

Huzurlu Marmara Beylikdüzü projesini hayata geçiren Huzurlu İnşaat, Huzurlu Marmara Güneşli için kollarını sıvadı. Kentsep dönüşüm kapsamında inşa edilecek Huzurlu Marmara Güneşli için proje alanında yıkımlar başladı. Dönüşüm seferberliğinin başladığı Güneşli bölgesinin çehresini değiştirecek projenin yıkım törenine; Bağcılar Kaymakamı Orhan Çiftçi, Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıklı katıldı. Huzurlu Marmara Güneşli, 2+1 ve 3+1 tipinde 292 konuttan oluşacak.

Dekon Senkron satışa açıldı

İstanbul Finans Merkezi'ne yürüme mesafesindeki konumuyla tüm dikkatleri üzerine çeken Dekon Senkron satışa çıktı. Projede, ticari alanları, geniş balkonları ve 4,800 TL'den başlayan metrekare birim fiyatı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Metrekare birim fiyatlarının 4 bin 800 TL'den başladığı Dekon Senkron'da fiyatların kısa süre içerisinde 7 bin 500 TL'ye çıkması bekleniyor.