Dumankaya Adres Natura / Dumankaya İnşaat

Dumankaya İnşaat firmasının Dumankaya Adres Natura projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Barış Dumankaya

İnşaat sektörü 2015’te yüzde 5 büyüyecek!

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 19.12.2014
Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, sektörün 2015'ten beklentilerini değerlendirdi.
Fed'in 2006'dan bu yana gerçekleştireceği ilk faiz artışı konusunda sabırlı olacağını belirtmesi ile birlikte rahat bir nefes alan Türk ekonomisi küresel gelişmelere ve iç siyasete odaklanmaya devam edecek.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya,  Türkiye ekonomisinde olağan dışı gelişmeler yaşanmasını beklemediklerini ama önümüzdeki günlerde Rusya'dan gelecek yeni veriler, AB Merkez Bankasının Ocak ayında gerçekleştireceği toplantının sonuçları ve iç siyasette yaşanacak seçim süreci ile birlikte Türk ekonomisini bekleyen önemli virajlar olduğunu belirtti. Dumankaya sözlerine şöyle devam etti: “Fed'in faiz artırımları ile ilgili makul bir süre sonra artırım yapılacağı ifadesinin ardından rahatlayan piyasalarda dolar 2.32 seviyesine geri döndü. Bu da piyasalarda belirli oranda bir rahatlama sağladı. Bundan sonra Rusya'yı yakın takip ediyor olacağız. Ruble'de yaşanan düşüş, önümüzdeki dönemde Türkiye piyasaları için ciddiye alınması gereken bir risk olacaktır.”

“Önümüzde bir de genel seçimler var. Küresel piyasaların haricinde bir de iç dengeleri de iyi takip ediyor olmalıyız. 2015 yılında Türk ekonomisi pek çok ekonomik göstergeyi bir arada takip etmesi gereken bir yıl geçirecek. İnşaat sektörü de bu veriler çerçevesinde ilk aylarda biraz durgunluk gösterebilir. Yılın ikinci çeyreğinde büyüme beklentimiz daha fazla. Geri kazanım yılı olarak nitelendirebileceğimiz 2015'te, sektörün en az yüzde 5 oranında büyüyeceğini düşünüyorum.”

İnşaat sektörü Barış Dumankaya 2015 yılı inşaat sektörü Fed Dumankaya İnşaat