TMB Başkanı Mithat Yenigün

İnşaat sektörü, 100 Günlük İcraat Programı'ndan memnun!

Sektörden Haberler 04.08.2018 10:52

TMB Başkanı Mithat Yenigün, 'Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı'nın sektör tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 Ağustos tarihinde kamuoyuyla paylaşılan, 400 projeden meydana gelen “Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı”nı değerlendiren TMB Başkanı Mithat Yenigün, 100 Günlük İcraat Programını sektör tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade etti.

TMB Başkanı Mithat Yenigün'den '100 Günlük İcraat Programı' değerlendirmesi:

"Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan'ın açıkladığı 400 projeden oluşan, “Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı sektörümüz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır.

Türkiye Müteahhitler Birliği olarak seçimlerin hemen ardından gündemin halkımızın refah artışı ve mutluluğu için ekonomiye ve sürdürülebilir büyümeye yönelmiş olması son derece önemlidir.

Yeni dönemde ekonominin tek elde toplanmasını doğru buluyor, açıklanan projelerin, özellikle uzun yıllardır hayata geçirilmesi beklenen ekonomik önlemlerin, hızla yürürlüğe girecek olması inancını taşıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı tarafından inşaat sektörüne ilişkin açıklanan proje ve icraatların ise, sektörümüzün içinden geçtiği durgunluk sürecinden çıkışını hızlandırarak ekonomimiz için ivme yaratmasını temenni ediyoruz. Sırada Türkiye ekonomisini orta ve uzun vadede atağa kaldıracak yapısal reformların olduğu inancımızı da bu vesileyle tekrar ifade ediyoruz."