NCity Esenyurt / Özyurtlar İnşaat

Özyurtlar İnşaat firmasının NCity Esenyurt projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Ebru Özyurt

İnşaat dünyasında topuk tıkırtıları yükseliyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 23.02.2015
İş dünyasında yerlerini her geçen gün sağlamlaştıran kadın yöneticiler, erkek egemen inşaat sektöründe de yükselişlerini sürdürüyorlar.
Bu zamana kadar erkek sözünün geçtiği inşaat dünyasında kadınların topuk tıkırtıları artık daha yakından hissediliyor. Şirketlerin yönetiminde emeğiyle önemli pozisyonlara gelen hanım yöneticiler, kadın bakışının önem kazandığı yerlerde daha başarılı oluyor. Dairelerin iç palanlamasından dekorasyonuna, ıslak zemin planlamasından satışına ve pazarlamasına kadar önemli kararlara hanımlar imza atıyor.

Yuvayı dişi kuş yapar

Bu başarılı yöneticilerden birisi olan Özyurtlar İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinötörü Ebru Özyurt, hanım yöneticilerin daha çok kendi alanında boy göstermesini istiyor. Hanımların bakışının erkeklerden çok farklı olduğuna değinen Özyurt, “Evi kullanan, planlayan hanımdır. Onun eğilimleri ve alışkanlıkları önemlidir. Tasarım aşamasında kadınların fikrinin şekillendirdiği evler, satışta daha iyi netice veriyor. Çünkü evi aldıran da hanımlar oluyor. Her ikisi de ayrı dili konuşuyor. Dolayısıyla hanımların inşaat ve konut dünyasındaki pozisyonları, projelerin satışını yakından ilgilendiriyor” dedi.

Örnek daireler hanımlara göre planlanıyor

Buna kendi hayatından örnekler veren Özyurt, “10 yıldan beri inşaat dünyasının içindeyim. Sevdiğim bir sektör. Kendi işim olan ayakkabıcılığı bırakarak buraya geldim. Bence satış ve pazarlamada hanımlar çalışmalı. Projeye hanım ruhu değmeli. Hanımların taleplerini bilerek ona göre seçim yapıyoruz. Örnek daireler bile ona göre tasarlanıyor. Ayrıntılı ve farklı oluyorlar. Projeyi daha çok sahipleniyorlar” diye konuştu. 

Yabancıların konutları hanımlara özel tasarlandı

Bizzat müşteri ile ilgilendiklerini ve işin içinde olduklarını kaydeden Özyurt, “Örneğin yabancıya uygun olarak geliştirilen 1Coastal City'nin planlanmasında ihtiyaçlarla beraber hanımların kullanımına dikkat edildi. Daire planları, geniş yaşam alanları, ebeveyn banyoları, bay ve bayanların ayrı ayrı sosyal donatı alanları gibi konularda kadınlar esas alındı. Sosyal olanak onlara ayrıca yapıldı. Butik ama ince detaylandırılmış bir proje geliştirildi” diye konuştu.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Ebru Özyurt Özyurtlar İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinötörü Ebru Özyurt Özyurtlar İnşaat İnşaat dünyanı topuk tıkırtısı inşaat dünyası kadın yöneticiler