inder

İNDER, Kentsel Dönüşüm Çözümleri'ni masaya yatıracak

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 24.11.2016
İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), Kentsel Dönüşüm Çözümleri, 7 Aralık Çarşamba günü saat 13.00'da masaya yatıracak.
Yapı Müteahhitliği sektöründeki paydaşların bir araya toplayan İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), 07 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 13.00'da Kentsel Dönüşüm Çözümleri masaya yatıracak. Kat mülkiyeti ve 6306 sayılı kanun ile yönetmeliklerin uygulanmasında yaşanan sorunların çözümüne ilişkin bilgilerin paylaşılacağı konferansta, inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar, arsa sahipleri ve konunun uzmanları bir araya gelecek. 

Konferansın konuları arasında kat karlılığı iş yapım sözleşmeleri ve modelleri, finansman ve hukuk süreçleri, teminatlandırılmaları ve uzlaşma çözümleri ele alınacak. Konferansta ayrıca yeni düzenlemeler ışığında riskli yapı ve riskli alanda yeni iş yapma modelleri açıklanırken, yeni yönetmelik değişikliğinin neler getirdiği de aktarılacak.

"Kentsel dönüşümde inşaat şirketleri ve belediye ilişkileri için model önerileri; riskli alanlarda kentsel dönüşüm süresini kısaltmanın yolları; riskli yapılardaki kentsel dönüşüme yargı kararları ışığında mahkemelerin bakış açışı" gibi başlıklar da konferans konularından olacak.

Kentsel Dönüşüm Çözümleri İstanbul İnşaatçılar Derneği inder