özen kuzu

'Her sektörün fedakarlık yapması memnuniyet verici'

Sektörden Haberler Emine Pile 10.08.2016
Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, bankaların konut faiz oranlarında yapılan indirimle ilgili görüşlerini aktardı.
Gayrimenkul sektörünü harekete geçiren tarihi kampanyalardan sonra bankaların yaptığı konut faiz oranlarındaki indirim, sektörün önde gelen isimleri tarafından olumlu karşılandı. 

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, konuyla ilgili olarak şu açıklamada bulundu: "GYODER'in tarihi kampanyası sonrası, son yıllarda ekonominin lokomotif sektörü haline gelen konut sektörünün elini taşın altına koymasından sonra bankalardan da faiz konusunda indirim haberleri Türk ekonomisinin canlanması için çok değerli bir adım olarak değerlendirilebilir. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ekonomik hayatımızın dinamizmini kaybetmemesi için sektör temsilcileri olarak tarihi bir kampanyaya imza attık. 0.70 faiz oranı, 120 aya kadar ödeme koşulları ve yüzde 20 peşinat ile bir ay sürecek bir fırsat sağladık. Önce Emlak Konut'un başlattığı ve daha sonra GYODER çatısı altında aldığımız bu girişimde bankalara da sorumluluk düştüğü ve bankaların da konut kredi oranlarını yüzde 1'in altına çekmeleri önerilmişti.  Psikolojik sınır olarak değerlendirilen konut kredi faiz oranlarının yüzde 1'in altına çekilmesi önerisi Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da yapılmıştı. Şimdi bankalardan bu yönde adım atıldığını görmek hem sektör hem de konut alıcıları açısından bizim verdiğimiz desteğe bir destek daha geldiğini görmek oldukça pozitif bir gelişmedir. Bizim bir ay olarak sınırladığımız ekonomiye canlılık getirmesi yönündeki bu girişimimize bankaların da katılması bu tarihi kampanyanın süresinin en az 3-4 ay daha uzatılmasını gündeme getirebilir. Bunun da sadece konut sektörü ve reel piyasada oluşturacağı olumlu psikoloji ve tarihte görülmemiş dayanışma ile de vatandaşların konut alımında her sektörün fedekarlık yaptığını görmek memnuniyet verici."

 

 

özen kuzu konut kredisi faiz oranları kuzu grup