Demir La Vida / Demir İnşaat

Demir İnşaat firmasının Demir La Vida projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Hamit Demir

Hamit Demir: Faiz oranlarındaki indirim yeterli değil!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 25.08.2016
Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, TÜİK rakamlarıyla ilgili olarak faiz oranlarında indirimlerin devam etmesi gerektiğini söyledi.
Hamit Demir yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Dünya ekonomilerindeki dalgalanmalar ve gerçekleşen olumsuz olaylar nedeniyle tüm dünyada yatırımcıların çekimser pozisyonda kaldığı bir dönemin içerisindeyiz. Türkiye ise ekonomisindeki istikrarın bir neticesi olarak yatırımcının en çok güven duyduğu nadir ülkelerden biri.  Ancak, 15 Temmuz başarısız darbe girişimiyle birlikte tüm yurdu saran terör olayları nedeniyle yaşanan tedirgin ortam, ne yazık ki yatırımcıları bekleme pozisyonuna aldı. 

Ülkemize yapılan hain saldırının milletçe birbirimize kenetlenerek bastırılmasının ardından, inşaat sektörü olarak oluşturduğumuz güç birliği ile başlattığımız düşük faiz ve uzun vadeli konut satış kampanyalarıyla birlikte sektörümüzün yeniden canlanacağı bir döneme giriyoruz. İnşaat sektörü, yaklaşık 300 iş kolunu etkileyen lokomotif bir sektör olduğu için, konut satışları ekonomimizi doğrudan etkileyen en önemli ögelerden birini oluşturuyor. Bu nedenle gerek biz sektör temsilcilerine, gerekse de finans sektörü temsilcilerine çok iş düşüyor. Bu kapsamda bankaların, ekonominin canlanması programı doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla konut kredisi faizi oranlarında yaptığı indirimini yeterli görmüyoruz. Faizlerin 0.70 bandına indirilmesi halinde yatırımcıların yeniden harekete geçeceğine inanıyoruz. Satış rakamlarının yeniden artı yönde seyretmesi için yeni bir faiz indiriminin yapılması gerektiği inancındayız.“

Demir İnşaat Hamit Demir faiz oranları