Hamit Demir

Hamit Demir: Daha fazla gayret gösterme zamanı!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 19.07.2016
Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi hakkında açıklamalarda bulundu.
Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir:

“Milletçe 15 Temmuz gecesi dünya tarihinde benzerine az rastlanır bir gece yaşadık. O gece karanlık gecede demokrasiye karşı yapılmış bir darbe girişimini atlattık. Bu girişimde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve yaralılarımız oldu.

Bu üzücü günleri geride bırakırken gördük ki; milletimiz vatanına, siyasi istikrara, demokrasiye sahip çıktı. Türk milletinin, özgürlüğüne darbe vurulmak istendiğinde görüşü ne olursa olsun tek bir uğurda bir araya gelerek kenetlendiği görüldü. Bu darbe girişimine tek yürek olarak cevap vermemiz ve meydanlara çıkarak demokrasimize sahip çıkmamız, bir Türk vatandaşı olarak beni gururlandırdı. Ülkemizin bir daha böyle hain girişmeler yaşamak zorunda kalmamasını diliyorum.

Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a yaşadığımız süreçteki dik duruşundan dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisimize ve siyasi partilerimizin liderlerine, demokrasiden yana tavır alan medya kuruluşlarına, tüm siyasi partilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve iş dünyasının temsilcilerine gösterdikleri kararlı duruştan dolayı teşekkür ediyorum.

Ülkemizin yaşamış olduğu bu üzücü darbe girişiminin ardından iş dünyası olarak artık yolumuza bakıp ekonomimizi daha da güçlendirmek için hareket etmeliyiz. Böylece ülkeyi istikrarsızlığa sürükleme girişiminin güçlü ekonomi ile karşısında durabiliriz. Güçlü bir Türkiye güçlü bir ekonomi ile mümkün. Tüm iş dünyasını buradan ekonomimizi güçlendirmek için ne yapılması gerekirse onu yapmaya davet etmek istiyorum. Her zamankinden daha fazla gayret gösterme zamanı..."

Hamit Demir demir inşaat darbe girişimi