GYODER
Haberler / Sektörden Haberler / GYODER, yeni kampanyasını açıkladı!

GYODER, yeni kampanyasını açıkladı!

Sektörden Haberler 29.07.2016 15:36

GYODER çatısı altında proje geliştirici üye firmaların katılımı ile hayata geçirilecek yeni kampanyanın detayları açıklandı.

Gayrimenkul sektörünün çatı derneği GYODER, üstlendiği misyon gereği Türkiye'nin geçmekte olduğu bu zorlu süreçte ekonomik büyümeye destek olmak ve sektöre yeniden ivme kazandırmak amacıyla sektörel bir hareket başlatıyor.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Aziz Torun, inşaat ve gayrimenkul sektörünün hareketlenmesi için dernek bünyesinde başlatılan kampanya ile ilgili düzenlenen basın toplantısında şu açıklamaları yaptı:

-Sektörü hareketlendirmek için GYODER bünyesindeki 39 firma 86 proje için bir ay sürecek kampanya başlatıyoruz

-Bugün başlayan kampanya kapsamında 56,000 konut bulunuyor; kampanyanın büyüklüğü yaklaşık 50 milyar lira seviyesinde

-Kampanya kapsamında peşinat tutarını düşürüp, vadeyi uzattık; yüzde 20 peşinat, 120 ay vade, yüzde 0.70 faiz uygulayacağız

-Projeye destek vermeleri için bankalarla da görüşeceğiz; destek vermeleri halinde kampanyanın süresini uzatacağız

-Yılsonu itibarıyla konut satışlarında geçen yılın altına düşmeyeceğimizi öngörüyoruz

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Emlak Konut'un satış kampanyasına destek verdiklerini belirterek, "39 firma ile, toplamda 86 projede 56 binin üzerindeki konut ve 3 bin 200 ofisi yüzde 20 peşinat ve yüzde 0,70 faiz oranı ile satışa çıkarıyoruz" ifadesini kullandı.

Toplantının başında 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini kınayan GYODER Başkanı Aziz Torun, önenli açıklamalarda bulundu. "Bu hain darbe girişimine karşı çıkan başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, TBMM Başkanımız, tüm siyasi partileri, Emniyet teşkilatımız ve ordunun içerisinde bu azınlığa prim vermeyerek halkıyla beraber olan askeri kuvvetlerimiz ve halkımızın destan yazdığı bir süreci yaşadık" dedi. 

"Gayrimenkul sektörünün mensupları olarak çok daha büyük sorumluluklarımız olduğunu düşünüyoruz. Gayrimenkul sektörü Türkiye'nin çok önemli lokomotif sektörlerinden birisi. 2 milyonun üzerinde doğrudan istihdam sağlıyoruz. Dönüp baktığımızda Boğaz Köprüsü de 3 havalimanı da Avrasya da otoyollar da aslında gayrimenkul yatırımı. Dolayısıyla Türkiye'nin geleceğinde de rolü olan sektörün temsilcileriyiz. Hafta  başında sektörün önde gelen temsilcileri ile sizlerin karşısına çıkarak bu sektörün gerçekten milli bir sektör olduğunu, fedajar bir sektör olduğunu şahsen ben görmüş oldum" açıklamasında bulundu. 

Sektöre ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Aziz Torun "Gayrimenkul sektöründe önümüzdeki aylarda daha başarılı bir ivme kazanacağımıza inanıyorum. Onun için de biz şantiyelerimizin başındayız, üretime devam ediyoruz, proje geliştirmeye devam ediyoruz" dedi.

Emlak Konut'un başlattığı tarihi kampanya hakkında açıklamalarda bulunan Torun "Bu kampanya, bir taraftan da satışların durmaması, ekonomin dinamizminin devam etmesi bakımından anlamlı bir kampanya idi" diyerek kampanyanın büyük bir ilgi gördüğünü ifade etti.