Gökdeniz Kartal

Gülsa İnşaat ve Bay Yapı 800 konut yapacak

Sektörden Haberler 04.03.2015 10:58

İstanbul’da gayrimenkul değerinin her geçen gün yükseldiği Kartal’da faaliyet gösteren Gülsa İnşaat Bay Yapı Ortaklığı yeni projelere göz kırpıyor.

Gökdeniz Kartal'ı inşa eden Gülsa İnşaat Bay Yapı Ortaklığı, toplu ulaşımın geldiği bölgeleri yeni gelişim alanları olarak değerlendiriyor. Mega yatırımlarla 3. Köprü ile 3. Havalimanı hatlarının öne çıktığını savunan Ortaklık, Kartal, Fikirtepe ve Kayabaşı'nı bu çerçevede değerlendiriyor.

2 proje de Kartal'da olacak

Yatırım projelerinin devam edeceği müjdesini veren Gülsa İnşaat Bay Yapı Ortaklığı, bölgeye bağlı tüketici taleplerini iyi analiz ederek, doğru lokasyon, doğru tasarım ve doğru fiyat ile tüketicinin de kazanmasını hedefliyor. Doğru yatırım projeleri geliştirmeyi hedeflediklerini dile getiren Gülsa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Satıcı, “Geniş ölçekli konut projeleri için görüşmelerimiz devam ediyor. Kartal'da iki yeni projemiz daha olacak. Yaklaşık 200 konutluk ikinci projemizi Gökdeniz Sahil ismi ile hayata geçireceğiz. Diğer projemiz ise 600 konuttan oluşacak. Bunların ikisi de kentsel dönüşüm projeleri. Gökdeniz Sahil projesine yönelik mal sahipleri ile görüşme aşamasındayız. Onları ikna etmek ve hukuksal sorunları çözmek zaman alıyor. 2015 ve 2016 yıllarında projelere başlıyor olacağız. Bu projelerde de yarı yarıya ortaklığımız devam edecek” diye konuştu.

Kentsel dönüşümde taraflar uyumlu olmalı

Kentsel dönüşümün Türkiye'deki gelişimi hakkında bilgi aktaran Bay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Okyay Ertaş şöyle konuştu;

“Kentsel dönüşüm, Kartal bölgesi de dahil olmak üzere belli bölgelerde hızlı ilerlemektedir. Ancak oldukça zor bir süreç söz konusu. Baş aktörleri; mülk sahipleri, müteahhitler ve resmi kurumlar. Bu üç parti içindeki denge ve paylaşımı çok önemli görüyoruz. Gerekli düzenlemelerin doğru yapılması, altyapı hazırlıklarının ve mevzuatın doğru kurgulanması, ayrıca müteahhit ve mülk sahiplerinin beklentilerine cevap verecek niteliklerin oluşması önemli. Henüz eksiklerimiz var. Bu bakımdan süreçler sıkıntılı ilerlemektedir. Düzenlemelerin tekrar ele alınmasına ve resmi kurumların oluşumun içinde var olmasına ihtiyaç vardır. Beklentimiz sıkıntılı konuların biran evvel çözüme kavuşturulmasıdır” dedi.