Avcılar Park / Gül Proje - Toya Yapı

Gül Proje - Toya Yapı firmasının Avcılar Park projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Sönmez Aydın ve Gülpark Yaşam

Gül Yapı’nın şantiyeleri yerinden yönetimler gibi

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 07.10.2015
Bu zamana kadar 5 milyon metrekare inşaat yapan Gül Yapı ve Gül Proje’de şantiyelerin hepsi kendini yönetiyor.
Şantiyelerini birbirine yakın kurgulayan Gül Yapı, zaman içinde işlerin büyümesi ile yerinden yönetime geçti. Firmanın her şantiyesi kendi içinde yönetilerek kararlarını kendisi alıyor.

Firmaların büyüme hikayelerine bakıldığında başarıya giden yolun kuralları son derece basit ve net geliyor insana. Bunun son örneği de 32 yıldan bu yana İstanbul'da birçok markalı konut, avm, oto avm, ofis ve ticari gayrimenkul projeleri geliştiren Gül Yapı oldu. Gül Proje ile birlikte hesaplandığında 4 – 5 milyon metrekare kadar ofis, konut, avm, otomobil avm'si inşa eden Gül İnşaat, hiç taahhüt yapmadan hep markalı segmentte yer aldı.

Durum değişince şartlar da değişti

Bakırköy ve Florya'da butik işler yaparak başladıkları yolculukta bu gün dev bir yapıya ulaştıklarını ifade eden Liv Yapı YKB ve Gül Yapı YKÜ Sönmez Aydın, yapının zaman içinde farklılaştığını deklare etti. Farkı bir şirketleşme yöntemleri olduğu için bazen tek başlarına bazen de iş ortaklığı ile projeler geliştirdiklerine dikkat çeken Aydın, duruma göre şekillendiklerini kaydetti. 

Sönmez Aydın, Gül Yapı ve Gül Proje'nin başarı hikayesini Hüseyin Belibağlı'ya anlattı.

Ölçeklerde büyümenin değişimin ilk basamağı olduğunu söyleyen Aydın, “Sabit giderler arttı ve istihdam yükseldi. Bir süre sonra her şantiye kendi başına özerk bir şirket gibi işlemeye başladı. Bir çeşit yerinden yönetim gibi oldu. Şantiyeler kendi kararlarını alıp yönetir oldular” dedi.

Bu dönemde finansal akışının konut kredileri ile sağlandığını belirten Aydın, “Konuta ilgi duyulması ve kredi faiz oranlarının uygun olması gibi gerekçeler firmaları büyüttü. Bizde bu dönemde gelişimizi tamamladık” diyerek sözlerini noktaladı. 

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Gül Yapı Gül Proje Liv Yapı Sönmez Aydın