Helis More standı cnr emlak fuarı

'Geleceğin Mimarları' CNR Emlak Fuarı’nda

Sektörden Haberler Merve N. Güreş 05.11.2015
Helis More’un ofis ve mağazalarının lansmanını gerçekleştirdiği CNR Emlak Fuarı’nda Kültür Üni. Mimarlık Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.
Yurt içinde ve yurtdışında gayrimenkul ve danışmanlık hizmeti veren Proje Beyaz, sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi CNR Emlak Fuarı'nda geleceğin mimarlarıyla paylaştı. Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri teorik mimarlık eğitimlerinin yanı sıra projelerin satış ve pazarlama alanında işin uzmanından bilgi almak üzere Proje Beyaz'ın CNR Emlak Fuarı'ndaki standını ziyaret etti.

‘BİLGİ VE TECRÜBE ÇOK ÖNEMLİ'

Geleceğin mimarlarıyla bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Proje Beyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, “Mimarlık öğrencileri proje tasarımını okulda, yapım süreçlerini de şantiye stajlarıyla öğrenebiliyorlar. Ancak, iyi bir mimarın yaptığı projelerin hayata geçmesi ve bu projelerin talep görmesi bekleniyor. Bu noktada satış ve pazarlama konularında bilgi ve tecrübe sahibi olmanın önemi ortaya çıkıyor” dedi. Yaşam alanlarını şekillendiren projelerin içinde bulunduğu coğrafyadan beslenen, yerel insanların ihtiyaç ve zevklerine hitap edebilen projeler olduğunun altını çizen Uzun, "Yapıların içinde bulunduğu şehrin ruhunu aydınlatması, insanların beklentilerini karşılaması projenizin hayata geçmesi için gereklidir” dedi.

‘2016 HEDEFLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA GEÇECEK'

Türkiye'de ve dünyada en önemli yatırım araçlarından biri olan gayrimenkul sektörünün her zaman ayakta kalmayı başaran ender sektörlerden olduğunu ifade eden Uzun “Türkiye iki seçim geçirdiği 2015 yılında dahi gayrimenkul ve emlak sektöründe büyük değişimler yaşanmadı. 2015 yılını hedeflerimiz doğrultusunda geçirdik. 2016 yılında da gayrimenkul ve emlak sektörünün büyümeye devam edeceğini ve 2016'nın da hedeflerimiz doğrultusunda geçeceğini öngörüyoruz” dedi.

‘KALICI PROJELER ÜRETMEK İÇİN'

Helis Yapı Genel Müdürü Cemal Kurtoğlu da mimar adaylarına mimaride yapım aşamaları hakkında bilgi verdi. Kurtoğlu, “Kalıcı projeler üretmek için yapım süreçlerini ve uygulama detaylarını çok iyi bilmeniz gerekir. Bunun için saha çalışmalarına önem vermelisiniz. Burada edineceğiniz bilgiler, kariyerinizin gelişimini doğrudan etkiyecektir” dedi. Yeni karma projesi Helis More'un yapım süreçlerinden örnekler veren Kurtoğlu, “Sağlamlık, estetik, ekonomik ve özgünlük ve fonksiyonellik iyi bir yapının sahip olması gereken özellikler. Bu özelliklere sahip bir yapı, nesiller boyu insanlara hizmet ederek, şehirlerin ruhuna katkıda bulunur. Böyle yapıların mimarları yüzyıllar boyu saygıyla anılır. Bu nedenle hayata geçirdiğimiz projelerin hem şehrin ruhuna katkıda bulunmasına, hem de vazgeçilmez yaşam alanları oluşturmasına önem veriyoruz” dedi.

CNR Emlak Fuarı 2015 Helis More proje beyaz Helis Yapı Genel Müdürü Cemal Kurtoğlu Proje Beyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun