Emlak Bülteni

Gayrimenkul sektörünün 1 haftası Emlak Bülteni'nde!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 09.01.2017
Geçtiğimiz hafta emlak dünyasında yaşananları Emlak Bülteni'nden takip edebilirsiniz.
Emlak Bülteni ile geçtiğimiz hafta sektörde yaşananlardan haberiniz olsun. Emlak Konut GYO'dan Expo Turkey by Qatar'a kadar gayrimenkul dünyasını Emlak Bülteni ile yakından takip edin.

Türkiye'de ana uzmanlığı konut üretimi olan en köklü işletmelerden Emlak Konut GYO, 2017 satış hedeflerini açıkladı. Toplam 8 milyar TL satış değerine ulaşacaklarını hedefleyen Emlak Konut'un 2017'de net kar beklentisi ise 1,8 milyar TL.

2016'da 14 bine yakın konuta aie şerhi konuldu

Eşlerin yaşadıkları evle ilgili birbirinden izinsiz işlem yapmalarını engellemek amacıyla başlatılan uygulama kapsamında, geçen yıl yaklaşık 14 bine yakın tapuya "aile konutu" şerhi konuldu. Uygulamanın başladığı günden bu yana bu şerhin düşüldüğü gayrimenkullerin sayısı 90 bin 687 oldu. 

Sur yeniden inşa ediliyor

Diyarbakır'da terör örgütü PKK üyelerinin saldırılarında ağır hasar gören tarihi Sur ilçesini yeniden inşa edecek büyük projelerin temeli atıldı. TOKİ Peyzaj Düzenlemesi ve Rekreasyon Projesi, Geleneksel Diyarbakır Evleri ile Dicle Vadisi Peyzaj ve Rekreasyon Projesi 1. etabına Çevre e Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki start verdi.

Expo Turkey by Qatar, ticaret hacmini 1,5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor

Kişi başına düşen milli gelirde Dünya'nın en zengin ülkesi olan Katar'la, Türkiye; daha hacimli bir ekonomik işbirliği için “Expo Turkey by Qatar”a imza atıyor. İki ülke arasındaki stratejik ortaklık, bu fuarla Dünya sahnesine taşınacak. Expo Turkey by Qatar, 18-20 Nisan tarihleri arasında Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenecek. Fuarı gerçekleştiren Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, Türkiye'den 10 sektörde 300 firmanın stand kuracağını açıkladı.

İnşaat sektörü 2017'de 1,5 milyon konut satışı hedefliyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, terör saldırıları ve ülke notunun düşürülmesi gibi tüm sıkıntılara rağmen 2016'nın en az 1,3 milyon konut satışıyla kapanmasını bekleyen sektör temsilcileri, bu yıl da konut satışlarının 1,5 milyona ulaşacağını tahmin ediyor. İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, GYODER Başkanı Aziz Torun, Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Coldwell Banker Türkiye Başkanı Gökhan Taş ile AYİDER Başkanı Melih Tavukçuoğlu Anadolu Ajansina yaptıkları açıklamada 2017'de yatırıma devam edeceklerini ve rekor satış beklediklerini açıkladı.

Emlak Bülteni emlaktasondakika