konut satışı
Haberler / Sektörden Haberler / Gayrimenkul sektöründe satış yöntemleri değişiyor

Gayrimenkul sektöründe satış yöntemleri değişiyor

Sektörden Haberler 18.05.2020 11:24

Salgın sonrasında gayrimenkul sektöründe de bazı değişiklikler oluyor. Finansal canlılık için öncelikli olarak satış yöntemleri değişecek.

Pandeminin gayrimenkul sektörüne yönelik olumsuz etkilerinin daha görünür olduğunu belirten Gayrimenkul PR şirketi, ‘Her şeyin değiştiği hayatımızda, gayrimenkul satışlarında uygulanan klasik yöntemler değişmeli ki sektörde finansal canlılık korunabilsin' açıklamasını yaptı.

Strateji üzerine kurulu Gayrimenkul pazarlaması yapan Gayrimenkul PR şirketi, pandeminin oluşturduğu endişenin tüketicilerin konut edinme ihtiyaçlarını belirsiz bir döneme ertelemesine veya iptal etmesine neden olduğuna vurgu yaptı. Önümüzdeki süreçte konut satışlarının azalan oranlarda olsa da devam edeceğine işaret edilen açıklamada, ‘beklenti' modeli olan yani; ilanı girip, brandayı asıp, müşterinin aramasını bekleyerek uygulanan satış yöntemi yeterince sonuçlar veremeyecek. Satış ofisleriyle yoldan geçenlere konut satılamayacağı bir dönemdeyiz. Hayatımızda her şey değişirken iş yapış şekilleri de değişmeli ki, gayrimenkul satış sektörü de yeni normal hayata uyum sağlayıp, finansal canlılığını koruyabilsin' önerisinde bulunuldu.

Yeni Satış Yöntemleri; ‘alternatif pazarlama kanalları, strateji ve farkındalık

Yeni normal hayatımızın gayrimenkul satış yöntemlerinde aydınlanma başlattığına vurgu yapan Gayrimenkul PR şu analizleri yaptı.

Dijitalleşme; dün yaptığınız işi, bugün internetten yapmak değildir. Gayrimenkul satış sektöründe dijital araçlar kullanılıyor, marketing zaten yapılıyordu. Gerçek alıcı kitlesinin azalacağı, stokun artacağı, fiyatların aşamalı olarak düşeceği bir döneme girdiğimiz için en üst düzeyde dijital pazarlama yapılsa bile etkili etkili sonuçlar alınamayacak. Her şeyin değiştiği hayatımızda Gayrimenkul satış yöntemleri de değişmeli ve şartlara uygun olarak güncellenmeli. İnşaat firmaları, emlak ofisleri ve mülk sahipleri satışa sundukları Gayrimenkulü, alternatif pazarlama kanalları ile geniş bir alana yayarak, rekabeti üst seviyelere taşıyabilir. Yeni dönemde Gayrimenkul satış sektöründe değer odaklı stratejik çalışmalar, alternatif pazarlama kanalları oluşturma ve hedef kitlede farkındalığı artırıcı yöntemler daha kesin sonuçlar verecek.