Makbule Yönel Maya tskb gayrimenkul

'Gayrimenkul sektöründe rüzgar, seçimlerden sonra değişti!'

Sektörden Haberler 03.12.2014 15:19

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, 14. Gayrimenkul Zirvesi'nde emlaktasondakika.com’un canlı yayına katıldı

GYODER tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen 14. Gayrimenkul Zirvesi'nin nabzı tüm hızıyla emlaktasondakika.com'da tutuluyor. Türkiye ve dünyadan gayrimenkul ve ekonomi alanındaki önemli isimleri bir araya getiren zirvede 2015'in yeni rotasını çiziliyor. 

Zirve'ye katılan ve emlaktasondaki.com'un standında canlı yayına bağlanan TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya 2014 yılındaki gelişmeleri değerlendirdi ve 2015'e dair öngörülerde bulundu. Değerleme sektörüne yönelik açıklamalar da yapan Maya, önemli bilgiler verdi. 

GYODER'in yaptığı etkinliğin yılın son etkinliği olduğunu ve bu anlamda tüm sektör paydaşlarını bir araya topladığını söyleyen Maya, "Yılın değerlendirmesi bakımından çok önemli bir buluşma" dedi. 

2014'ün başarı hikayesine değinen Maya, “Yılbaşından itibaren ilk 6 ayda iniş çıkışlar oldu. Seçimler, dünyadaki bazı gelişmeleri göz önünde bulundurduğumuzda kötü geçen bir gibi görünebilir. Fakat seçimlerden sonra rüzgar değişti. Ekim-Kasım gibi bu durumun olumlu olarak yön değiştirdiğini belirten Makbule Yönel Maya, son çeyreğin hareketli geçtiğini ifade etti. Maya "Kötü başlayan bir yılı iyi kapatıyoruz.” değerlendirmesi yaptı.

2015 yılı için de görüşlerini bildiren Maya, “2015te de seçim olacak. Fakat iç dengeleri değiştirecek bir hikaye olmayacak. Benzer rakamlar çerçevesinde bir piyasa koşulu oluşacak.” diyerek sözlerini tamamladı. 

Emine Pile/Emlaktasondakika.com