gayrimenkul sektörü

Gayrimenkul sektöründe fiyat artışı bekleniyor mu?

Sektörden Haberler Emine Pile 08.04.2016
Türkiye İş Bankası desteği ile hazırlanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi raporu açıklandı.
Türkiye İş Bankası desteği ile hazırlanan REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi&REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi değeri açıklandı. Güven endeksi ve fiyat beklenti endeksi 2016 1. çeyrek dönem sonuçlarına göre artışlar yaşandığı gözlendi. 

Türkiye ekonomisinin lokomotifi olarak kabul edilen ve her dönem ekonomiyi canlandıran gayrimenkul sektörüne olan ilgi artıyor. Her geçen gün yeni projelerin hayata geçirildiği yeni binaların yükseldiği ülkemizde tüketicinin güveni de artıyor. Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi değerine bakıldığında 2016 yılı 1. Çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre artış yaşandı. Güven Endeksi, yüzde 11,28 artışla 113,2 yani kısmen iyimser olarak ölçüldü. 

Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi'ne göre 2016 yılı 1. Çeyrek döneminde 'kısmen iyimser' olarak ölçüldü.

Geçen yılın aynı dönemine göre bankalar ve finansal kurumlar, gayrimenkul danışmanları, gayrimenkul değerleme uzmanları, gayrimenkul geliştiricileri güven konusunda fikir birliği içerisinde… Farklı sektör grupları için kısmen iyimser sınıfında yer alan gayrimenkul güven endeksi tüketicilerin sektöre yönelik endişelerini ortadan kaldırıyor.

EV ALACAKLAR ELİNİ ÇABUK TUTSUN!

Reidin'in hazırladığı raporda en dikkat çekici olan ve merak edilen ayrıntı ise fiyat konusu… Gayrimenkul sektöründe rol alan sektör profesyonellerinin, Türkiye'deki gayrimenkul sektörüne olan güvenini ölçmek ve emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=gayrimenkul+fiyatlar%c4%b1'>gayrimenkul fiyatları ile beklentilerini tespit etmek amacıyla gerçekleştirilen rapora göre fiyatlar da artıyor. 

Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi'ne göre emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=gayrimenkul+fiyatlar%c4%b1'>gayrimenkul fiyatlarında artış bekleniyor.

Gayrimenkul sektöründe konuta olan ihtiyaç ve konut kalitesinin artması gibi faktörlere bağlı olarak ise fiyatlarda da artış görülüyor. REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi değerine bakıldığında 2016 yılı 1. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre yüzde 6,85'lik bir artış yaşandı. Fiyat Beklenti Endeksi değeri 137,8 olarak ölçüldü. Rapora bakıldığında buna göre emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=gayrimenkul+fiyatlar%c4%b1'>gayrimenkul fiyatlarında geçmiş üç aylık döneme göre, önümüzdeki üç aylık dönemde de fiyat artışı bekleniyor.  

Emlaktrasondakika.com/Emine Pile

gayrimenkul sektöründe fiyat artışı gayrimenkul fiyatları gayrimenkul sektöründe güven emlak