EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı

Gayrimenkul sektörü önemli bir ivme kazanacak

Sektörden Haberler Emine Pile 03.11.2015
EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, 1 Kasım seçimlerinin gayrimenkul sektörü açısından değerlendirdi.
EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, AK Parti'nin 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidara gelmesini gayrimenkul sektörü açısından yorumladı.  

Kabadayı "1 Kasım seçimlerinde, halkımız istikrara ve büyümeye ne kadar önem verdiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Milli iradenin tercihi sonucu AK Parti güçlü bir oy oranıyla tek başına iktidar olmuştur.  26. Dönem Parlamentosu'nun ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye'nin, yaklaşık iki yıldır devam eden seçim süreçlerini de tamamlayarak, hem politik hem de ekonomik anlamda istikrarlı bir döneme girdiğini düşünüyoruz. Gayrimenkul sektörü, ülkenin istikrarı ile doğru orantılı bir şekilde hareket eden bir yapıya sahip. Ülke ekonomisi için büyük önem arz eden sektörümüz seçim sonrası dönemde büyümenin devam etmesi ile birlikte önemli bir ivme kazanacaktır. Siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasıyla yabancı yatırımcı da tekrar ülkemize yönelecektir. Gayrimenkul sektörü, bundan sonra da önemini korumaya ve Türkiye ekonomisinin lokomotifi olmaya devam edecektir" açıklamasında bulundu.  

İnanç Kabadayı seçim sonrası gayrimenkul sektörü