clk

Gayrimenkul Enerji Raporu'nun sonucu açıklandı!

Sektörden Haberler Cansu Yılmaz 21.07.2017
İstanbul’un Avrupa Yakası’nda 4.2 milyona hizmet sağlayan elektrik üreticisi CLK Boğaziçi Elektrik ‘Gayrimenkul Enerjisi Raporu’nu açıkladı.
Rapora göre mega kentte Avrupa yakasında ilk 6 ayda toplam taşınma hareketi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 26 artarak 285 bini aştı. Bu hareketin yaklaşık yüzde 30'u ise ‘yeni konut' ve ‘yeni işyeri'nden geldi. Yani 2017'nin ilk yarısında 83 bin yeni gayrimenkul, kapılarını ilk kez açarak oturumcusu ile buluştu. 

CLK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, yılın ilk çeyreğinde başlayan gayrimenkulde fırsat kampanyalarının ikinci çeyrekte de etkisini gösterdiğini dile getirerek, “Depreme dayanıklı, planlı ve şehrin çehresini pozitif yönde değiştiren yeni projelerin kapılarını açması, kentsel dönüşüm ile kentte sürekli bir taşınma hareketi, yer değiştirme gözleniyor. Elektrik perakende satış şirketi olarak biz de bu harekete hızla yanıt veriyoruz. Gayrimenkulde yaşananlar, İstanbul'un ve Türkiye'nin durmadığını, büyüdüğünü gözler önüne seriyor” dedi.

clk elektrik gayrimenkul enerji raporu