G-YOO Inspired by Starck / Mar Yapı - YOO

Mar Yapı - YOO firmasının G-YOO Inspired by Starck projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Robert Varon

G Marin’de sosyal sorumluluğa 9 milyon lira ayrıldı

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 01.06.2015
İnşaat sektöründe kısa bir zaman dilimine iddialı projeler sığdıran Mar Yapı, G Marin’de 9 milyon lirayı sosyal sorumluluğa ayırdı.
Tuzla Bayramoğlu'nda yer alan G Marin'i devraldıklarını söyleyen Mar Yapı Satış ve Pazarlama Müdürü Robert Varon, 56 tapusu olan ama yarım kalan hak sahibi ile 39 tane tapusu olmayan ve tüm haklarını kaybetmiş olmak üzere 95 kişiyi ev sahibi yaptıklarını kaydetti. 

Şu anda projenin yüzde 70'ini sattıklarını ve yılsonuna kadar da tamamına yakınını satmak istediklerinin altını çizen Varon, “G Marin sosyal sorumluluk projesi olarak devam ettiriliyor. Devralınan bir proje olduğu ve arkasında mağdurlar bulunduğu için sene sonuna kadar tamamen bitecek. 200 konutlu 1. etapta hayat başladı. 3+1 tipindeki konutların ağırlıklı yer aldığı bir etapta kullanım alanları 199 metrekare olan konutlar var. Bazı dairelerdeki 20 metrekare terasları ve balkonları olan keyifli bir yapısı var. 

Projenin geçmişi hakkında bilgi aktaran Varon, “O bölge ile ilgilendiğimizi bilen banka bize teklif etmişti. Yarım kalan bir projeydi, biz geliştirmemiştik, devralmıştık. Karmakarışık bir durumdaydı ve dram vardı. Ciddi bir sıkıntıyı ortadan kaldırarak o insanları da evlerine kavuşturduk. Bayağı bir çalışmamız oldu. Kimsenin yapmayacağı bir şeyi yaptık.Projeye değer kazandırdık ve 9 milyon liralık bir kaynağı yok saydık. Tapusu olmayanlara sadece dairelerinin içini yaptırmadık ama bedelsiz olarak evlerini teslim ettik. İkinci etabı da yılsonuna kadar bitireceğiz” diye konuştu.

Projeye değer kazandırdı, değişiklik yaptı

Projenin keyifli ve oturumluk bir konsepti olduğu için aile yaşamına uygun olduğunu ama günün ihtiyacını karşılamadığını belirten Varon, “Projede revizyon yaparak günün ihtiyaçları doğrultusunda Divan markası ile rezidans bloğu yaptık. Fiyatlar 420 bin liradan başlıyor. Bunun olabileceğini kimse düşünemiyordu. İlk kez insanlara hedeflerimizden söz ettiğimizde bize “mümkün değil” gözü ile bakıldı ama o rakamlara şimdi satış yapıyoruz. Bölgede güzel bir beyaz yakalı ihtiyacı var” dedi.

Sakin ama ulaşımın kesişiminde

Lokasyonun geleceği hakkında da bilgi aktaran Varon, “Bayramoğlu ilginç bir lokasyon. Tuzla, Şekerpınar, Çayırova, Gebze ve İzmit'e kadar bakıldığında Marmaray'a yürüme mesafesinde ve hızlı tren ile tam ortasında.İnanılmaz bir lokasyona sahip. İnsanlar Kurtköy'den de gayrimenkul alabiliyorlar. Ama burada denize girilebiliyor. Via Marina hizmete girdi, Bayramoğlu'na da bir marina yapılacak. Tuzla sahil yolu Bayramoğlu'na bağlanıyor. Marmaray ile İstanbul'un her yerine gidilebiliyor. Bunu tahmin ettiğimizden yatırım yaptık” dedi.

Divan Rezidans'ın kitlesi hazır

Çevrede sosyal hayatın pek aktif olmadığına değinen Varon, “Oradaki insanların bir kısmı sadece hafta sonları evlerine gidiyor, bölgede kaliteli bir yaşam yok. Bir yere gidemiyorlar. Sosyal yaşam için uzağa gidiyorlar. GOB, Sabancı Üniversitesi, Havaalanı, John Hopkins… gibi yatırımlar var. Konut fiyatları uygun ve tam yatırım yapılacak bir yer. Tahminim orta vadede kazandıracak. Marmaray açıldığında bu fiyatlar bir daha rakamlar artacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

 

G Marin Robert Varon Mar Yapı