Fatih Keresteci

'Fuar, Türkiye'nin Körfez'e çıkarması niteliğinde'

Sektörden Haberler 19.04.2017 14:15

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, EXPO Turkey by Qatar’da canlı yayınımıza katıldı.

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, EXPO Turkey by Qatar'da Emlaktasondakika.com'a fuar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Fatih Keresteci, iki ülke arasında somut gelişmelerin olacağı bir fuar gerçekleştirileceğini belirtti. 

Keresteci "EXPO Katar bu sene ilk defa yapılıyor. Bütün Türkiye'deki sadece gayrimenkul değil tüm sektörlerden özellikle Körfez bölgesinde iş yapma potansiyeli olan bütün firmalar yer alıyor. Devletimizin de desteğiyle aslında Türkiye'nin Körfez'e çıkarması niteliğinde. Biz de Emlak Konut ile beraber buradaki yatırımcılara Büyükyalı İstanbul projemizi sergiliyoruz. Son dönemde özelikle yurt dışı satışla ilgili olarak hükümetimizin de pek çok adımı oldu. Şu anda teknik detayları belirlenecek inşallah kısa bier vade içerisinde. KDV muafiyeti olsun, vatandaşlıkla ilgili gelişmeler olsun. O yüzden biz de özellikle bu Müslüman coğrafyada önemli bir talep olacağını düşünüyoruz. Bu da buna bir vesile olmuş olacak inşallah" değerlendirmesinde bulundu.

Fuara gelmeden Katarlı yatırımcılar ile görüştüklerini yatırımcılar tarafından talep geldiğini aktaran Keresteci "Bu fuar için somut bir fuar olacağını düşünüyorum. Daha evvel bize fuar öncesi Katar'dan belli talepler gelmişti. Onlarla ilgili ön görüşmelerimizi yapmıştık. Burada şimdi projemizi anlatma, tanıtma fırsatı bulacağız. Daha somut bir fuar olacağını düşünüyorum. Fuara hükümet bazında destek veriliyor olması ve kolaylıkların sağlanıyor olması çok önemli, güven verici" dedi.