mıpım ali dumankaya röportaj

‘Fuar, Türkiye’nin imajına katkı sağlayacak’

Sektörden Haberler Emine Pile 15.03.2016
DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, MIPIM Fuarı’nda sektör hakkında önemli gelişmeleri aktardı.
DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya,MIPIM Fuarı'nda Emlaktasondakika.com'a fuar hakkındaki görüşlerini paylaşarak sektör değerlendirmesinde bulundu.

Dumankaya “MIPIM'de gayrimenkul sektörünün 21 bin tane profesyoneli bir araya geliyor. Bu açıdan çok çok önemli bir fuar. Türkiye bu sene geçen seneden daha farklı bir katılımda şu anda. İstanbul çadırı 300 metreydi . İTO Başkanı İbrahim Çağlar'ın çadırı büyütmesi Türkiye açısından önemli bir hareket oldu.  Londra ile Paris'in ortasında önemli bir noktadayız. 21 bin profesyonel inşallah girecek çıkacak bu çadıra. Türkiye'nin ve İstanbul'un imajına katkı sağlayacak” dedi.

NETWORK ANLAMINDA ÇOK ÖNEMLİ 

Fuarın birçok anlamda önemli katkıları olduğunu belirten Ali Dumankaya “Hepimizin yapması gereken, Türkiye'nin katılımını çok daha iyi noktalara getirmek. Geçen yıl yabancıya 23 bin civarında konut satıldı. Bu anlamda  gayrimenkul sektörü pozitif bir etki sağladı. 5 milyar dolarlık bir gelir elde edildi. 2016'da bunun 10 milyar dolara ulaşması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Bu fuar network anlamında da çok önemli. Türkiye'de sektörden göremediğiniz birçok insanı burada görebiliyorsunuz. Farklı işbirlikleri bile buradan çıkabiliyor” açıklamasında bulundu.

Uğurcan Tokay MIPIM'den aktardı 

Emine Pile/Emlaktasondakika.com

 

 

mıpım ali dumankaya DKY İnşaat