katar

'Fuar, ticari hacmimizi çok büyütecek bir başlangıç'

Sektörden Haberler 20.04.2017 19:01

SPD Mimarlık Kurucusu Sabri Paşayiğit, 19-21 Nisan 2017 tarihlerinde Katar'da gerçekleştirilen Expo Turkey by Qatar'da ekibimize açıklamalarda bulundu

SPD Mimarlık Kurucusu Sabri Paşayiğit, Emlaktasondakika.com Haber Müdür Yardımcısı Uğurcan Tokay'a fuar değerlendirmesinde bulundu.  

Paşayiğit "Fuar, Katar ile yapılan ilk fuar ve bu bir başlangıç. Ticari hacmimizi çok büyütecek bir başlangıç. Bundan sonraki senelerde çok daha büyük organizasyonlar olacağına inanıyorum. Daha iyi organizasyonlarla daha çok insanın geleceğini ve Türkiye'nin daha çok tanıtılacağı bir alan. Expo olması da tabi çok iyi bir şey. Sadece emlak değil, diğer sektörlerden de insanların buluştuğu, bir araya geldiği bir fuar. İki firma bizim projemizi getirdi. Avrupa Konutları ile 2 projemiz burada. I home firması ile de Yalova'da yaptığımız tatil köyü projemiz var" dedi. 

ORTADOĞU İÇİN HEDEFLERİMİZ VAR

Yurt dışı planları ile ilgili bigiler veren Paşayiğit "Katarlılar ile burada görüşüyoruz. Daha ileriki zamanlarda da ilerleteceğimizi düşünüyoruz. Ağırlıklı olarak Dubai ve Umman'a çalışıyoruz. Ortadoğu için hedeflerimiz var. Yavaş yavaş gerçekleştiriyoruz bunları" açıklamasında bulundu.

Hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgiler veren Sabri Paşayiğit "Bizim AVM projelerimiz var. Edirne'de bir AVM projemiz yeni açıldı. Adana'da AVM projemiz var. Avrupa Konutları ile beraber yürüttüğümüz konut projelerimiz var. Yamanevler perojesi, Arıcılar projesi var. Emlak Konut ile hareket ettiğimiz projeler var. Master plan çalışmalarımız var. Ankara'da Mühye projesini yapıyoruz. Kayseri'de 500 bin metrekarelik bir kentsel dönüşüm projesi yapıyoruz. Master plana sadık kalınan bir proje. Bu proje bittiğinde süreçlerinin örnek olacağını düşünüyorum" dedi.