altın emlak logosu

Franchiseler markalı konut satarken nerede durmalı?

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 22.09.2015
Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, franchiselerin markalı konut satışı yaparken dikkat edeceği konuları ele aldı.
Markalı konut üretiminin en önemli aşaması sayılan satış, artık daha tecrübeli ellerde sürecek. Danışmanlık ve satış hizmeti veren firmaların yanı sıra franchiseler de bu alanda söz sahibi olacak. 

Altın Emlak olarak Göl Panorama'nın satışında yetkili olduklarını belirterek sözlerine başlayan kurumun genel müdürü Hakan Erilkun, franchiselerin sınırlarını çizdi. Bu gelişmeyi kısmen doğru bulan Erilkun, “Tek yetkili olarak proje pazarlamasını üstlenen franchiseler için doğru bir karar. Yönetim tek elden olur ve strateji de tek elden kurulur. Çünkü herkes evini satmaya çalışıyor. Bu noktada franchiselerin pazarlama yapabilecek yetkileri varsa bu doğru bir girişimdir” dedi.

Başarı hayal olmasın

Aksi takdirde başarının hayal olduğunu işaret eden Erilkun, “İşin nasıl yapıldığı önemli. Geliştiriciler buna dikkat ederek satış yapacak firmayı belirlediklerinde başarılı olurlar. İşin uzmanı ile çalışmak faklı bir şeydir” diye konuştu.

Altın Emlak Göl Panaroma'nın satışını üstlendi

İstanbul başta olmak üzere Anadolu'nun farklı kentlerinde 98 bayisi olan Altın Emlak olarak Göl Panorama'nın satışını üstlendiklerini hatırlatan Erilkun, “Projede satış yetkisi artık sadece bizde olacak. Bayilerimiz müşterilerine portföyü açarak satışlarını gerçekleştirecek. Satış ofisi bize bağlı olacak. Altın Emlak'ın tecrübesini markalı konutların satış ve pazarlamasında görebileceksiniz” diyerek sözlerini bitirdi. 

1431 konutun yarısı satıldı

Emlak Konut GYO'nun arsası üzerine Bahçeşehir'in karşısında inşasına devam edilen Göl Panorama Evleri ile bölgeye 1.431 konut ve 40 ticari ünite kazandırılacak. 95 bin metrekare arsa üzerinde konumlandırılan Göl Panorama Evleri, 530 milyon liralık yatırımla hayata geçiriliyor. 

Göl Panorama Evleri'nin geniş ve ferah kullanım alanları sunan daireler ise 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerine sahip. Ulaşım açısından avantajlı bir konumda yer alan Göl Panorama Evleri, TEM Otoyolu'nun yanı başında, E5 Otoyolu'na 5 km, Atatürk Havalimanı'na 13 km, 3. havalimanına 30 km, 3. köprüye ise 40 km mesafede bulunuyor.

Bahçeşehir'in tam karşısında, Küçükçekmece Gölü manzarasına hakim bir noktada yükselen Göl Panorama Evleri, bölgenin gelişimine büyük katkı sağlıyor. İnşa çalışmalarının hızla devam ettiği projede teslimler ise 2016'nın Aralık ayında yapılacak.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Frachise Göl Panorama Altın Emlak Hakan Erilkun