fikirtepe

Fikentder kentsel dönüşüm toplantısı düzenliyor

Sektörden Haberler Cansu Yılmaz 09.07.2017
Fikentder ''Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm' Derneği, devam eden kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan sorunları masaya yatırıyor.
Fikentder ''Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm'' Derneği, Fikirtepeli vatandaşlardan gelen yoğun şikayet ve talep sonrası yeni bir hukuki ve mimari bilgilendirme toplantısı düzenliyor.

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde; Vartaş, Anka, Ceylan, Başaran, Taşyapı, Sunja - Tepe - Sera, Mist, Dumankaya, Palmadoro, Mandarins, Ortadoğu - Haytek - Erol, Fortis - Sinanlı, Keleşoğlu - Eminevim, Emiroğlu - Srp, Sefa  Koyuncuoğlu, Selimoğlu - Pana - Rochel, Sevgili - Platin, Panaroma, Erkan, Güral, Babacan, Barsan, Svr, Nuhoğlu adalarından bazılarından toplu ve/veya bireysel olarak Fikentder Derneği'ne gelen yoğun şikayetler de bu toplantıda masaya yatırılacak, herkesin sorunlarına hukuki ve teknik olarak cevaplar aranmaya çalışılacak.

Fikentder Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, imza atılmış ve/veya atılmamış olsun mevcut yapı adalarında var olan özellikle; Fikirtepe'de faal olan çantacı firmalar, dayatılan tek taraflı sözleşmeler, sözleşme maddeleriyle vatandaşın hakkı olduğu halde verilmeyen ve gözlerden kaçırılmaya çalışılan ticari alanlar, fazlalık metrajlar, buharlaşan emsaller, vatandaştan habersiz yapılan devirler, pazarlıklar ve dayatılan yeni ve emrivaki sözleşmeler - vekaletnameler , keyfi ödenmeyen kiralar, imzalar bitmesine rağmen hala başlanılmayan inşaatlar , şerefiyelendirme yöntemleri, şerefiyelendirme ve paylaşımlarda dikkat edilmesi gereken noktalar ve daha fazlası bu toplantıda masaya yatırılacak, konuşulmayan, değinilmeyen sorunlar kalmayacak...

Fikirtepe Toplanıyor

Toplantıya Fikentder tarafından davet edilen katılımı kesinleşmeyen bazı süpriz avukatlar, Dumlupınar Mahalle Muhtarı Ahmet Gediz, Merdivenköy Mahalle Muhtarı Nazan Gürkan da  teşrif edecekler. Ayriyeten Fikirtepe'de faaliyet gösteren, Fidem Başkanı Ercüment Oruç ve Fikirtepem dernek Başkanı Sabır Karakoçoğlu' nun da katılımı beklenmekte...

Toplantı katılımcıları, Fikentder Derneği'nin düzenleyeceği toplantıya alanında uzman ve konusuna hakim hukukçu Av. Hürriyet Azak ve Spk Lisanslı Denge Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık'tan Değerleme Uzmanı Ahmet Arslan katılacaklar.

fikirtepe fikentder fikirtepe ve çevresi kentsel dönüşüm derneği