konut faiz oranları

‘Faiz oranlarını yüzde 9’a çekin sürümden kazanın’

Sektörden Haberler Emine Pile 04.08.2016
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Oda ve Borsa Başkanları ile İstişare Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Oda ve Borsa Başkanları ile yaptığı toplantıda konut alımlarındaki faiz oranının düşürülmesi gerektiğine değinirken, işadamlarını içlerinde FETÖ konusunda uyanamayan varsa adalete teslim edilmesi gerektiğini ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan işadamlarından ricada bulunurken; "İçinizde bu durumdan uyanamayan varsa, derhal adalete teslim edin" dedi. Erdoğan öte yandan faizlerle ilgili de açıklama yaparken, bankalara şöyle seslendi; "Konut alımlarında özellikle devlet ve özel sektör bankaları lütfen şu faiz oranlarını yıllık şöyle yüzde 9'a doğru çekin, sürümden kazanın."

İŞTE FAİZLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ SATIR BAŞLIKLARI: 

"YILLIK FAİZ ORANLARINI YÜZDE 9'A ÇEKİN, SÜRÜMDEN KAZANIN"

  • Ekonomide yapısal reformlar kesintisiz sürecektir. Buradan geçenlerde GYODER bir açıklama yaptı, Emlak Konut bir açıklama yaptı. Ben de şimdi açıklama yapıyorum. Konut alımlarında faiz oranlarını yıllık şöyle 9'a doğru çekiversin.
  • Ya kaybetmezsiniz ya. Sinyaller geliyor. Tüm bankalar milletin parasıyla çalışıyor. Japonya eksi faiz, Amerika'ya geliyorsun bakıyorsun sıfır virgüllerle çalışıyor, Avrupa 1-2, bize ne oluyor? Olmaz ya bu zulümdür, zulüm.
  • Konut alımlarında özellikle devlet ve özel sektör bankaları lütfen şu faiz oranlarını yıllık şöyle yüzde 9'a doğru çekin, sürümden kazanın. Yatırım ortamını iyileştirmek için gerekli hukuki düzenlemeler, süreçlerin basitleştirilmesi gibi tedbirleri kısa sürede hayata geçireceğiz.
  • Bu noktada sizlerin de gereken çabayı göstereceğinize büyütecek adımları atacağınıza inanıyorum. OHAL'deyiz. Fransa'da mesela bir patlama oldu. 1 yıllık bir olağanüstü hal ilan edildi. Bazı kesimler bundan rahatsız oldu.

konut faiz oranları Recep Tayyip Erdoğan