SEKTOR

Eylül geldi, sektörde hareket zamanı!

Sektörden Haberler 08.09.2017 17:47

Gayrimenkul sektörünün merakla beklediği Eylül ayı içerisinde milyarlarca lira büyüklüğe sahip yeni projelerin lansmanı yapılacak.

Mübarek Kurban Bayramının bereketiyle başladığımız Eylül ayında gözler ekonomik rakamlara çevrildi. Konut ve gayrimenkul sektörünün sezon açılışı olarak nitelendirdiği eylül ayı nihayet geldi çattı. 11-13 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Cityscape Global 2017 Fuarı da sektörün özellikle beklediği organizasyonlardan birisi.

Bu sene Cityscape'i güzel kılan en önemli gelişme ise Artaş İnşaat'ın 3 milyar lira büyüklüğe sahip Avrupa Konutları Yamanevler projesini Dubai'deki organizasyonda tanıtacak olması. Dubai'de özellikle Körfez ziyaretçilerinin büyük ilgi göstermesi beklenen projenin organizasyona damga vurması bekleniyor.

Cityscape'in dönüşünde ise gayrimenkul piyasasını çok hareketli günler bekliyor. 15 Eylül 2017 tarihiyle birlikte sezon tam anlamıyla açılmış olacak. Gayrimenkulün dev firmaları, milyarlarca liraya ulaşan yatırımlarını kısa süre içerisinde açıklayacak.

15 Eylül 2017 günü Özyurtlar İnşaat, Bahaş ortaklığında inşa ettiği Meydan Ardıçlı projesini lanse edecek.

18 Eylül 2017 günü Teknik Yapı ile Halk GYO, İzmir Konak'taki Emlak Konut projesinde işbirliğine gidecek ve imzaları atacak.

19 Eylül 2017 günü ise iki yeni lansman yapılacak. Sabah saatlerinde Invest İnşaat, benzersiz tasarımı ve eşsiz konumuyla dikkat çeken Vadi Koru projesini basına tanıtacak. Hemen ardından saat 12.00'de Mesa, Bodrum, Ankara ve İstanbul'daki yeni projelerinin ön tanıtımını gerçekleştirecek.

20 Eylül 2017 günü ise DKY İnşaat, Kartal'da inşa edeceği DKY Ada projesini lanse edecek ve detaylarını paylaşacak.

21 Eylül 2017 günü Kazlıçeşme'nin çehresini değiştiren Büyükyalı projesinin yeni etabı saat 9.00'da lanse edilecek. Saat 9.30'da başlayacak bir diğer lansmanda ise Ağaoğlu, Çekmeköy'deki yeni projesini basına tanıtacak.

22 Eylül 2017 günü ise Atakent'in en değerli arazilerinden birisi üzerinde inşa edilen ve konumuyla dikkat çeken Bulvar Atakent projesi lanse edilecek. Yine aynı gün içerisinde Ömür İstanbul projesinin lansmanı yapılacak.

26 Eylül 2017 günü Karden İnşaat, yeni projesi Self İstanbul projesini lanse edecek.

27 Eylül 2017 günü Çırağan Sarayı'nda hem Dekar Asmalı Bahçe Şehir projesi hem de Zer Kartal projesinin lansmanı gerçekleştirilecek.

28 Eylül 2017 günü 3. İstanbul projesinin rezidans ve ticari birimlerinin lansmanı gerçekleştirilecek.

Eylül ayı içerisinde İstanbul ve gayrimenkul sektörünü ilgilendiren bir diğer gelişme ise Emlak Konut GYO'nun Bizim Mahalle ihaleleri. Küçükçekmece'de 1 milyon metrekare alanda 7 etap halinde inşa edilecek olan Bizim Mahalle projesinin ilk etap ihalesi 26 Eylül, ikinci etap ihalesi ise 28 Eylül günü gerçekleştirilecek.

Durmayan, sürekli üreten bir sektörden bahsediyorum. Neden Türk ekonomisinin lokomotifi olduğunu, neden yüzlerce alt sektöre hayat verdiğini aslında bir kez daha gösteriyor. Kısa süre içerisinde Emlak Konut GYO'nun bir kampanya açıklaması bekleniyor. Bununla birlikte piyasalar daha da hareketlenecektir. Gayrimenkul sektörünün geçmişi ne kadar parlaksa, geleceği de o kadar parlak. Konut, bugüne kadar yatırımcısına nasıl kaybettirmediyse, bundan sonra da başarılı yükselişini hızla devam ettirecek.

Lansman dönemi fırsatlarını kaçırmamanız dileğiyle…

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com