istanbulda ilk kez ev almak

Evlenene ve ilk kez ev alana devlet teşviği geliyor!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 19.12.2014
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ekonomide eylem planlarından 'ev alanlara destek' maddesi çıktı!
Bireysel emeklilik sistemindeki devlet katkısının sisteme katılımı muazzam artırması üzerine benzer teşvikler hayatımızın diğer alanlarında da görülecek. Örneğin, evlenene, evini ilk kez alana ve eğitim için para biriktirene devlet teşviği gelecek.

Emlak Konut'un Ankara'daki ilk projesi satışta!

Tasarrufun artırılması tedbirleri kapsamında bankadan krediyle alınan ikinci konuta KKDF(Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) ve Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) eklenecek. Kredi maliyeti yüzde 20 artacak.

Kamu, gayrimenkul değer artışlarından pay alacak!

EMLAK VERGİLERİNE DÜZENLEME

Taşınmaz alımlarda vergi istisnalarını gözden geçirilecek. Konut alımında ve emlak vergisinde düzenleme yapılacak. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan haksız kazançların engellenmesi ve adil bir şekilde vergilenmesini amaçladıklarını söyledi. Taşınmaz yatırımlarındaki artışın kontrol edilebilmesi amacıyla gayrimenkul kredilerine yönelik mevcut vergi avantajları, konut sahipliği sayısı ve kredi miktarı gibi kriterlere göre gözden geçirilecek. Maliye Bakanlığı'nca gelecek yıl gayrimenkullerin elden çıkarılmasıyla oluşan değer artış kazançlarının vergilendirilmesinde, gayrimenkullerin elde tutulma süresini gözeten, daha etkin bir vergilendirme mekanizması oluşturulacak.

Ahmet Davutoğlu ev alanlara destek evlenene devlet teşviği