Ev alan yabancıya vatandaşlık

Ev alan yabancıya vatandaşlık için sınır ne olacak?

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 01.09.2016
Nihat Zeybekci, gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık yada uzun süreli oturma izni verilmesi çalışmalarında sona gelindiğini açıkladı.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk-Rus ortak yatırım fonunun Akkuyu Nükleer Santralı'na ortak olabileceğini söyledi. Zeybekci ayrıca, “Ortak fon ile üçüncü ülkelere de yatırım yapılabilir. Bu ülkeler arasında Suriye'de olabilir” dedi.

Rusya'nın önemli medya kuruluşlarından genel yayın yönetmeni ve haber müdürlerinin de aralarında bulunduğu 63 gazetecinin Türk meslektaşlarıyla buluştuğu, “Türkiye-Rusya Medya Forumu” Antalya'da Maxx Royal Otel'de gerçekleştirildi.

Forumda bir konuşma yaparak Türkiye ve Rusya ortak yatırım fonunun hayata geçirilmesi ile ilgili kararlılıklarını belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, iki ülkenin ilişkilerini geliştirebilecekleri alanları sayarken Akkuyu Nükleer Santralı'na da değinerek “Akkuyu'da şu anda bir problem görünmüyor. Teknik hazırlıklar sürüyor. Yüzde 100 Rus sermayeli bir yapı için yola çıkıldı ancak Türk- Rus ortak yatırım fonu da kullanılabilir'' diye konuştu.

EV ALAN YABANCIYA VATANDAŞLIK İÇİN SINIR 500 BİN TL'NİN ALTI OLACAK

Gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık ya da uzun süreli oturma izni verilmesi için çalışmalarda sona gelindiğini açıklayan Nihat Zeybekci, ‘500 bin liralık bir ev alınması karşılığında bu hakların verilmesi konuşuluyordu' hatırlatmasına, “Daha makul seviyelerde olacağını söyleyebilirim” diye cevap verdi.

Nihat Zeybekci Ekonomi Bakanı Akkuyu Nükleer Santralı