Geleceğin Şehri Sempozyumu

Esenler'de geleceğin şehirleri konuşulacak!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 23.12.2014
"Geleceğin Şehri Sempozyumu"na Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi, Yıldız Teknik Üniversitesi ile birlikte ev sahipliği yapacak.
Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğinde gerçekleşecek "Geleceğin Şehri Sempozyumu"na, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın yanı sıra uzman akademisyenler katılacak. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Prof. Dr. Ümit Arınç, Prof. Dr. İbrahim Özdemir, Dr. Nureddin Nebati, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Yazar Erol Erdoğan gibi birçok  ismin konuşma yapacağı Geleceğin Şehri Sempozyumu'nda alanlarında uzman akademisyenler de sunum yapacaklar. Küresel bir perspektifte geleceğin şehirlerinin değerlendirileceği sempozyumda, hem ülkemizdeki hem de dünyadaki şehirlerin geleceğine dikkat çekilecek.

2 gün sürecek sempozyum; "Geleceğin Şehri: Sürdürülebilirlik", "Mimari ve Kentsel Tasarım", "Geleceğin Şehrinde Yönetim", "Geleceğin Şehri Toplumsal Hayat ve Kültür" konu başlıklarıyla 4 oturumda gerçekleştirilecek. 

Tarih: 24 - 25. 12. 2014 Çarşamba - Perşembe 
Saat: 09.00 (Açılış ve Protokol Konuşmaları) 
Yer: YTÜ Davutpaşa Kampüsü 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre ve Kültür Merkezi

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi Yıldız Teknik Üniversitesi Geleceğin Şehri Sempozyumu