Varyap Meridian / Varyap

Varyap firmasının Varyap Meridian projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Erdinç Varlıbaş

Erdinç Varlıbaş, “Yüksek faiz ekonomik gelişmenin engelidir”

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 09.03.2015
Vatandaşların gayrimenkul alımını teşvik etmek isteyen Varlıbaş Holding, Varyap Pendik Plaza ve Varyap Meridian’da indirim dönemi başlatıyor.
Varyap Meridian ve Varyap Pendik Plaza'da stokta kalan 120 bağımsız bölümü satmak isteyen Varlıbaş Holding, peşin alımlarda yüzde 25'lik bir indirim kampanyası yapıyor. Mart ve Nisan aylarını kapsayan bu kampanya iki ay sürece her yıl tekrarlanacak.

Kampanyanın tanıtım toplantısında konuşan Varlıbaş Holding CEO'su Erdinç Varlıbaş, ekonomik gelişmelere ilişkin açıklamalarda da bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konudaki fikrine tam destek veren Varlıbaş, yüksek faizin Türkiye'ye hiçbir katkısının olmayacağını savundu.

“Türkiye'de faizlerin düşürülmesinden yanayım” diyen Varlıbaş şöyle konuştu; “Faizlerin düşürülmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Yüksek faiz Türkiye'de insanımızın cebinden para çıkarmaktan başka bir şeye yaramaz. Faizler ne kadar düşerse yatırım o kadar artar. Bugün yatırım yapanlar istihdam ve ekonominin işlemesi için en büyük etkendir. Geleceğimiz için üretim ve yatırımın artması gerekmektedir. Faiz ortamında sıcak para içeri girer ve geri dışarı çıkar. Kaybeden Türkiye olur” dedi.

"Faiz indirimi konut satışlarını olumlu etkiler"

Faiz indiriminin lideri olduğunu ileri sürdüğü konut sektörüne ciddi bir yansıması olacağını söyleyen Varlıbaş, “Faizlerin düşmesi sektöre ciddi bir olumlu yansıma yapar. Konut kredisi hacmi şu anda 120 milyar lira. Bunu GSMH'ye ve gelişmiş ülkelerdeki kredi seviyesi ile kıyasladığımızda ne kadar düşük olduğunu görürüz. Türkiye'de halen 0.85-0.90 aylık faiz bandında konut kredisi veriliyor. Oranlar daha aşağı çekilirse 2023 yılına kadar bu miktarın 200 milyar liraya çıkacağını umuyoruz. Gelişmelerin tamamı faizle yakından ilgilidir. Özetle faizleri düşürmek hem Türkiye'nin hem de iş dünyasının faydasınadır” şeklinde konuştu.

Varlıbaş Holding Varyap Pendik Plaza Varyap Meridian Erdinç Varlıbaş faiz Varyap Yatırım Ayları