Erden Timur Dubai'de açıkladı: 523 konut satıldı, gelir 200 milyon lira!

Erden Timur Dubai'de açıkladı: 523 konut satıldı, gelir 200 milyon lira!

Sektörden Haberler 08.10.2013 10:49

Emlak dünyasını buluşturan Cityscape Fuarı 2013, Dubai Ticaret Merkezi’nde başladı. Türkiye’nin önde gelen inşaat firmaları arasında yer alan ve geçtiğimiz günlerde iki projesini birden satışa çıkaran Nef Gayrimenkul’de fuarda bir basın toplantısı düzenliyor

Fatih Işık Dubai Cityscape Fuarı'ndan bildiriyor...

Emlak dünyasını buluşturan Dubai Cityscape Fuarı Dubai Ticaret Merkezi'nde başladı. Türkiye'nin önde gelen inşaat firmaları arasında yer alan ve geçtiğimiz günlerde iki projesini birden satışa çıkaran Nef Gayrimenkul'de fuarda bir basın toplantısı düzenliyor. Nef Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, yaptığı açıklamada 523 konut satıldığını ve 200 milyon liralık bir gelire ulaşıldığını kaydetti.

Fuarda açıklamalar yapan Timur, şunları dile getirdi:

Kağıthane 03 ve Merter 12'de toplam 523 konut satıldı. Yüzde  58'lik satış oranını 13 gün gibi kısa bir sürede yakaladık. Nef Gayrimenkul olarak kendi içimizdeki kendi rekorumuzu kırdık.

Dün Merter'de Nef Gayrimenkul'ün ilk satış ofisi açıldı. Merter, ilk satış ofisi oldu.

Seçim sonrasında yapmayı planladığımız projelerimize hız verdik. 2014 yılında başlamayı planladığımız projelerimizi, Kağıthane ve Merter projelerinin hızlı satışlarından dolayı erkene aldık.

Bir ay içinde lansmana çıkmayı planlıyoruz. Yaklaşık 4 projede  2.000 konut yapacağız.

Fuarda iki önemli görüşmemiz var. Kağıthane'deki ofisimizin satışı için singapurlu yatırımcı ile görüşüyoruz. Ortadoğu ve Asyalı firmalar ile blok satışı için görüşmemiz var.

200 milyon dolarlık satışı konuşuyoruz.

Yurtdışında ofisler açacağız. Bunların ilki Dubai olacak. İkinci ofisimizin adresi ise New York Olacak.

Fatih Işık/Emlaktasondakika.com